ח"כ הנדל בסרטון אודות מערך הכשרות: "תלכו לאכול בהשגחה פרטית ותדאגו לזה שהיהדות לא תהיה רק של זרם אחד".

שלשום, שני 9.9.2019 העלו חברי הכנסת יועז הנדל ואורית פרקש הכהן ממפלגת כחול לבן, סרטון בעמוד הפייסבוק שלהם בו הם קוראים לציבור הרחב לאכול במסעדות בהם השגחה פרטית נותנת תעודת כשרות של צהר. לדבריהם, נושא הכשרות אינו צריך רק להיות תחת אחריותם של הזרם האורתודוכסי ושל הרבנות הראשית לישראל.

ח"כ יועז הנדל (כחול לבן):

"עשינו כמה פגישות היום באחד המקומות בירושלים שבהם השגחה פרטית נותנת כשרות של צהר, ואנחנו כאן כדי להמליץ לכם לאכול דווקא במקומות האלה. כשאנחנו נעלה לשלטון, נדאג לפתוח את השוק לתחרות. הגיע הזמן שלא יהיה מונופול רק של החרדים על נושא הכשרות ולא רק של הרבנות הראשית, אלא תהיה רגולציה שתאפשר לכולם  בדיוק כמו מקומות אחרים. תלכו לאכול בהשגחה פרטית ותדאגו לזה שהיהדות לא תהיה רק של זרם אחד, ולא רש של קבוצה אחת במדינת ישראל".

ח"כ אורית פרקש הכהן (כחול לבן):

"אם כבר מדברים על מונופולים אז אנחנו חושבים שגם הגיע הזמן שאנשים כמונו שאוכלים מוצרים כשרים מחוץ לארץ בכשרות הרבנות האורתודוכסית בחו"ל שיש עליהם את הסימן K ו-U, אין שום סיבה שכאשר המוצרים האלה יגיעו לארץ ישראל, ישלמו עליהם פעם שנייה על בדיקות של הרבנות הראשית, ואנחנו רוצים לשנות גם את העניין הזה שמשפיע על מחיר המוצרים שלנו".

שוברים את המונופולים על היהדות. מתחברים.

פורסם על ידי ‏יועז הנדל Yoaz Hendel‏ ב- יום שני, 9 בספטמבר 2019