ח"כ הורוביץ' על חתימת הסכם האימוץ בין ישראל לרוסיה ללא זוגות להט"ב: "נתניהו מיישר קו עם ההומופוביה המסוכנת של פוטין".

היום, רביעי 22.1.2020 השר זאב אלקין, שעומד בראש הוועדה הבין-ממשלתית של ישראל ורוסיה, חתם על הסכם האימוץ עם רוסיה אחרי כמעט עשור של דיונים. ההסכם לא יאפשר לזוגות להט"בים לאמץ ילדים, שכן נקבע בו שהאימוץ יהיה על פי החוק המקומי כפי שנהוג בישראל, אך גם לפי החוק הרוסי לפיו זוגות להט"בים אינם יכולים לאמץ ילדים מרוסיה.

את מעמד החתימה הוביל יו"ר הוועדה הבין ממשלתית ישראל-רוסיה, השר זאב אלקין, אשר נפגש עם המשלחת הרוסית שהגיעה לארץ לקראת ביקורו של נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, בפורום השואה הבין-לאומי מחר ביד ושם.

השר להגנת הסביבה ולירושלים ולמורשת ח"כ זאב אלקין (הליכוד):

"בפגישה נידונו סוגיות רבות במערכת היחסים בין שתי המדינות, בהן סוגיות שיתוף פעולה כלכלי והיקף הסחר בין המדינות וקידום הסכם אזור סחר חופשי".

יו"ר המחנה הדמוקרטי ח"כ ניצן הורוביץ:

"נתניהו מיישר קו עם ההומופוביה המסוכנת של פוטין. הסכם האימוץ עם רוסיה הוא יריקה בפניה של קהילת הלט"ב. אחרי שממשלת נתניהו אסרה על הקהילה הגאה להקים משפחה באמצעות אימוץ או פונדקאות בישראל, נתניהו מיישר קו עם המדיניות הלהט"בופובית של פוטין ורומס פעם נוספת את הזכויות הבסיסיות של מאות אלפי אזרחים ישראלים, חברי הקהילה הגאה. המשפחות הגאות הן משפחות לכל דבר. אחר כך נשמע אותו מתגאה באו"ם בשיוון זכויות לקהילה. זוהי צביעות. הסכם האימוץ הוא בושה למדינת ישראל".

ח"כ מרב מיכאלי (העבודה-גשר):

"‏הבעיה היא לא החוק ברוסיה, הבעיה היא החוק בישראל. כבר שנתיים מאז שהממשלה התחייבה לבית המשפט העליון לשנות את חוק האימוץ ככה שיאפשר גם ללהט"ביותים לאמץ, אבל לא עשתה את זה. גם בפוריטניות ושלילת זכויות מהקהילה נתניהו ופוטין זה אותו דבר".

ח"כ אורלי לוי אבקסיס (העבודה-גשר):

"‏חורה לי לשמוע על אפלית הקהילה הגאה בהסכם מול פוטין והלוואי והיינו יכולים להוביל שינוי של מעצמות הענק בנושא. כנראה שבגלגול הזה לא נוכל להשפיע על מדיניות הפנים של רוסיה, אבל בהחלט אפשר לקדם הסכמים מול מדינות נוספות כדי להרחיב את ההיצע, גם עבור הקהילה ולאפשר ליותר אנשים להקים משפחה".