ח"כ הורוביץ בתגובה לפגישת המו"מ עם כחול לבן: "הגיעה השעה לממשלה שתהיה אמיצה כדי לאפשר תחבורה ציבורית בשבת".

היום, שלישי 29.10.2019 החלה בכפר המכבייה הפגישה הראשונה של צוותי המו״מ של כחול לבן ומפלגת העבודה-גשר ולאחריה, התקיימה פגישת הראשונה של צוותי המו״מ של כחול לבן והמחנה הדמוקרטי. בפגישה השתתפו ראש צוות המו״מ מטעם כחול לבן, ד״ר יורם טורבוביץ ושלום שלמה. מטעם המחנה הדמוקרטי משתתפים יוסי קוצ׳יק, מזכ״ל מרצ, תומר רזניק, ואבי וידרמן.

לפי פרסומו של הכתב הפוליטי יניר קוזין, ‏רשימת הדרישות שהציגו ‎מפלגת המחנה הדמוקרטי בפני מפלגת ‎כחול לבן סביב סוגיית הדת והמדינה הינם:
1. תחבורה ציבורית בשבת על פי משאלי תושבים ברשות המקומית.
2. העברת סמכויות דת ומדינה לרשויות ולמשאלי תושבים בכל רשות.

עם זאת, יו"ר המחנה הדמוקרטי ח"כ ניצן הורוביץ העלה פוסט בחשבון הפייסבוק שלו שם ניתן למצוא סוגיות שונות הנוגעות לדת ומדינה אותן ביקשו מפלגת המחנה הדמוקרטי לקדם.

ח"כ ניצן הורוביץ (המחנה הדמוקרטי):

"צוות המו"מ של המחנה הדמוקרטי נפגש הבוקר עם צוות המו"מ של כחול לבן.

בפגישה הובהר שאנחנו דוגלים בהקמת ממשלת השינוי לישראל – ממשלת שמאל-מרכז. יש היום הזדמנות להקמתה של ממשלה שתחזק את הציבור ותעבוד עבורו ולא נגדו, שתניף את דגל השלום ותחדש את התהליך המדיני, שתראה בכל אזרחיה שווים ושוות – בדיוק כפי שהבטחנו לבוחרינו.
הגיעה השעה לממשלה שתהיה אמיצה מספיק כדי לאפשר תחבורה ציבורית בשבת למי שירצו בכך, לאפשר נישואים אזרחיים, ממשלה שתפעל למען צדק עבור הנכים והעובדים, שתגדיל את מלאי הדיור הציבורי, שתיקח אחריות על הרווחה במקום ההפרטה. ממשלה שתשים ערכים לפני כסאות.
אני קורא לכחול לבן לנהוג באומץ ולפעול לטובת החברה הישראלית.
צוות המו"מ מטעמנו התמקד בקווי היסוד של הממשלה ובבסיס האידיאולוגי והערכי שלה:

דרשנו שממשלת גנץ תפעל לחידוש התהליך המדיני, על בסיס הסדר שתי מדינות לשני עמים, תפסיק את הבנייה בהתנחלויות ותתנגד ליוזמות סיפוח בשטחים.

דרשנו שממשלת גנץ תבטל את חוק הלאום ותחוקק במקומו את חוק השיוויון. דרשנו שיבוטלו חוק העמותות, חוק V15 וחוק החרם שמאפשר לממשלה לתבוע אנשים פרטיים. דרשנו גם שראש ממשלה שעומד לדין יחויב להתפטר.

דרשנו את ​חיזוק הדיור הציבורי והגדלת מלאי הדירות הציבוריות, את ​העלאת קצבאות הנכות לגובה שכר המינימום, את ביטול הפרטת הוסטלים לנוער בסיכון והשבתם לאחריות המדינה, חיזוק מערכת הבריאות בכלל ואת חדרי המיון בפרט (כולל הקמת חדר מיון קדמי בקריית שמונה). דרשנו שהממשלה הזו תימנע מקיצוצים בתקציבי החינוך והרווחה, שתחוקק חוק חינוך חינם לגילאי 0-3, ותיישם את התוכנית הרב-שנתית למען ערביי ישראל. בנוסף דרשנו תיקצוב עבור הגברה משמעותית באכיפת החוק והסדר ביישובים הערבים.
דרשנו להעביר את התקציב לטובת סל שיקום לנשים מוכות ולאמץ את התכנית הלאומית למניעת אלימות נגד נשים. דרשנו נישואים אזרחיים ואת אישור מתווה הכותל.

דרשנו גם להגביר את הבטיחות בענף הבנייה, להתמודד עם משבר האקלים, לסגור את התעשייה המזהמת במפרץ חיפה, לאמץ תכנית לאומית להפחתת פליטת גזי חממה ולעצור את המשלוחים החיים.

בנוסף, הצוותים דנו בביטול חוק המרכולים, בהשקעה בחינוך הבלתי פורמלי, בהגדלת התקציבים לארגוני הקהילה הגאה, במתן זכויות שוות ללהט״בים, ובחיזוק תנועות הנוער וקהילות המשימה ועל ידי כך להגביר את הסולידריות החברתית.

צוות המו"מ שלנו הדגיש היום בפני הצוות של כחול לבן כי נהיה שותפים לממשלה שתשים את האזרחים, השוויון, הצדק והשלום במרכז העשייה".