ח"כ דוד רותם: "חוק הגיור- תקוה למאות אלפי ישראלים שאינם רשומים כיהודים לשוב ליהדות"

חוק הגיור שיזם ח"כ אלעזר שטרן אושר אמש בממשלה וגרר גל של תגובות מצד חברי הכנסת,
ח"כ דוד רותם כתב בדף הפייסבוק שלו כי  הוא "שמח שמסע החקיקה הארוך, המורכב והמפותל לפתרון סוגיית הגיור בישראל הגיע היום לקו הגמר" ואילו ח"כ אריה דרעי התבטא בחריפות על ההחלטה, לדבריו "ממשלת ישראל מוליכה שולל את המתגיירים".

להלן תגובות חברי הכנסת להחלטת הממשלה בנושא "חוק הגיור":

השרה ציפי לבני:
"היום הוא יום בשורה: אחרי המאבקים והמכשולים, הרפורמה בגיור עברה היום ברוב גדול בממשלה.
המסר למאות אלפי אזרחים ישראלים שעודדנו אותם לעלות ארצה מכוח השבות: החל מהיום אתם כבר לא אזרחים סוג ב׳, אתם חלק מאיתנו – חלק מהעם היהודי.
אני רוצה להודות ולברך את חברי ח״כ שטרן, שנלחם כל כולו למען החוק, עד לרגע שבו אנחנו יכולים לבשר את הבשורה החשובה הזאת. תודה גם ל״יש עתיד״ ול״ישראל ביתנו״, שנלחמו איתנו למען המהלך הצודק והערכי."

לסטטוס בעמוד הפייסבוק של השרה לבני לחצ/י כאן

ח"כ אלעזר שטרן:
"׳חוק הגיור׳ אושר בממשלה זו בשורה גדולה למתגיירים. נעבור במהירות האפשרית ליישום ההחלטה ולהקמת הרכבים שיביאו רוח חדשה לרבבות המועמדים לגיור, ובמיוחד לאלו שכבר התייאשו מגיור. אני מודה לחבריי מהתנועה, יש עתיד, ישראל ביתנו, מפלגת העבודה, מרצ וקדימה שתמכו בי מהיום הראשון וגם לחבריי מהבית היהודי שגם לנוכח הקשיים הבינו את החשיבות העצומה והצורך הדחוף בהבאת בשורה למערך הגיור.
תודה מיוחדת לתומכים הרבים מקרב הציונות הדתית שלא התבלבלו ותמכו במהלך מהרגע הראשון וגם לרבים שהצטרפו במהלך הדרך"

לסטטוס בעמוד הפייסבוק של ח"כ שטרן לחצ/י כאן

ח"כ דוד רותם:
"אני שמח שמסע החקיקה הארוך, המורכב והמפותל לפתרון סוגית הגיור בישראל הגיע היום לקו הגמר והתקבל לפני זמן קצר בממשלה כהצעת מחליטים. מדובר בפתח שיהווה תקוה למאות אלפי ישראלים שאינם רשומים כיהודים – לשוב ליהדות. 'ישראל ביתנו' פעלה לכל אורך הדרך לקידום הנושא, שהיום – בשעה טובה ומוצלחת – הגיע לפתרונו."

לסטטוס בעמוד הפייסבוק של ח"כ רותם לחצ/י כאן

ח"כ משה פייגלין:
"בעד חוק הגיור.
חוק הגיור שעבר כהחלטת ממשלה הוא חוק טוב. אני מבין לליבם של החרדים וגם אני חש את הפגיעה הקשה שפוגעים 'יש עתיד' ו'התנועה' בערכי היסוד היהודיים שלנו (בעיקר בערכי המשפחה).
כשהבאתי את חוק רב ראשי אחד, אמרו לי החרדים – זה חוק טוב אבל אנחנו נתנגד כי…
חוקי ה " שויון בנטל " של לפיד, לא באו מאהבת חרדים, אבל בסופו של דבר לא באמת פגעו בלימוד תורה אמיתי ואפשרו לרבבות חרדים לצאת ולעבוד – כלומר בהחלט היטיבו עמם. לפיד שרצה לקלל, נמצא לדעתי מברך (אל דאגה, את שנאת החרדים הצליח לפיד לבטא בשלל סעיפים אחרים ולהצדיק את תחושת הנרדפות שלהם).
אבל אי אפשר לחוקק על פי מצבי רוח.
חוק הגיור בתצורתו הסופית עומד בהחלט בכל כללי ההלכה – ואפילו לחומרה. הוא פותר את בעיית גיור ילדי העולים שאינם יהודים ומנגיש את הליכי הגיור גם במסלולים שאינם חרדיים (וזה שורש ההתנגדות).
"מי שמחמיר בגיור" – אומר הרב אמסלם – "צריך להבין שהוא מקל בהתבוללות". והוא צודק. ילד שלא גוייר על אף שניתן היה לעשות זאת על פי כללי ההלכה, לא הולך לשום מקום. הוא נשאר עמנו ומתחתן עמנו.
ובכן אחינו החרדים – בעניין זה אתם טועים. אני בעד רפורמת הגיור."

לסטטוס בעמוד הפייסבוק של ח"כ פייגלין לחצ/י כאן

ח"כ אריה דרעי:
" מדיניותה הרופסת של הממשלה בקלקול כל דבר – הן בנושאים חברתיים, והן בנושאי דת ומדינה,החלטת הממשלה פוגעת בראש ובראשונה במתגיירים שבתי דין רבים בארץ ובעולם לא יכירו ביהדותם. ממשלת ישראל מוליכה שולל את המתגיירים הללו"

ח"כ מאיר פרוש:
"היהדות החרדית בוחנת את נתניהו במבחן התוצאה, הממשלה בראשותו, אישרה הקלות בגיור שמובילות לקרע ופילוג בעם. אם נתניהו היה נחרץ, לא הייתה עוברת החלטת ממשלה כזו. הכל זה מס שפתיים"

לידיעה באתר YNET אודות דבריהם של ח"כ דרעי ופרוש לחצ/י כאן