ח"כ דוד ביטן (הליכוד) על הנסיון להסכים על נוסחו של חוק הגיוס החדש: "בחוק הגיוס יש בעיות עם כל המפלגות, כולל עם ישראל ביתנו וכולל עם כחלון והחרדים עצמם"

חקיקת חוק הגיוס המתוקן ממשיכה להתקדם, חודשיים לאחר שהחוק הקודם נפסל על ידי בג"ץ (כזכור, בחודש ספטמבר השנה החליט בית המשפט העליון  לקבל את העתירה נגד חוק הגיוס ולהורות על ביטולו בתוך כשנה). האתר החרדי "כל הזמן" מדווח כי חברי הכנסת החרדים עסוקים בעניין במרבית סדר יומם, הם נפגשים עם כלל הגורמים הרלוונטיים בכדי להגיע לבסיס של הסכמות, וזאת בכדי להכין נוסח חוק אותו יוכלו להעביר תוך חודש לקריאה ראשונה ומשם לוועדת חוץ וביטחון בדרך לקריאה שניה ושלישית.

בדרך אל הניסוח המוסכם, מתקשים חברי הכנסת להגיע להסכמות, היועצים המשפטיים חלוקים כיצד לסכם את פסקת בג״ץ המורכבת, בשל חילוקי הדעות שהיו בתוך הרכב השופטים בהחלטה שניתנה בנושא, ובכך מתקשים להציג מסמך מסודר שימנע שוב מבג"ץ לפסול את החוק.

קושי נוסף התגלע בקרב המפלגות החרדיות עצמן, סביב השאלה האם ליישם את פסקת ההתגברות בחוק הגיוס. למרות שבהסכם הקואליציוני מחויב שר האוצר ויו"ר 'כולנו' משה כחלון לתמוך בסעיף, הוא עומד על שלו ומתנגד, כך הודיע השבוע לחברי הכנסת גפני וליצמן שפגשו אותו ביום שני בנושא החוק.

יו״ר הקואליציה ח"כ דוד ביטן, חושף בשיחה עם ׳כל הזמן׳ כי ״בחוק הגיוס יש בעיות עם כל המפלגות, כולל עם ישראל ביתנו וכולל עם כחלון והחרדים עצמם״. במענה לשאלה האם יש חשש ממשי לשלמות הקואליציה בעקבות חילוקי הדעות אומר ביטן ל׳כל הזמן׳ ״יש מחלוקות, אבל אני לא חושש, מקווה שיגיעו להסכמות״.

לקריאת הכתבה המלאה באתר "כל הזמן":http://www.kolhazman.co.il/256970