ח"כ דוד אמסלם (הליכוד) על חוק הגיוס : "מעריך שבתוך חודש תהיה טיוטה"

בראיון לאתר "כיכר השבת" שפורסם היום (שני), מסביר יו"ר הקואליציה ח"כ דוד אמסלם (הליכוד),  לפני פתיחת מושב הקיץ על נושאים הקשורים לנושא דת ומדינה: פסקת ההתגברות, חוק הגיוס, הגיור והמפלגות החרדיות .

ש:אתה חושב שהקואליציה תצליח לשמור על יציבות בחודשים הקרובים?
אני חושב שהקואליציה תשמור על יציבות. בעיקרון אני חושב שכן. המרכיבים הקואליציוניים אין להם עניין ללכת לבחירות, אני לא רואה את זה. כמובן זה תלוי בהתנהגות, אם לא יכבדו אחד את השני, אז במהירות נגיע למקום לא טוב". 
 
ש:אתה מעודכן במה שקורה עם פסקת ההתגברות והפגישה שנעשתה בין ראש הממשלה לנשיאת בית משפט העליון?
"אני לא מכיר את פרטי השיחה, זה פחות עניין אותי. בסופו של דבר, ראש הממשלה קיים מספר דיונים בנושא, בכל אופן מדובר בסוגיה כבדה, מדובר בחוק מאוד מאוד משמעותי, צריך לעשות בדיקות עומק וזה מה שראש הממשלה והשר לוין עושים. בסופו של דבר אני מניח שראש הממשלה יציע מתווה שיהיה מוסכם על כל מרכיבי הקואליציה".
 
ש:אתה חושב שפסקת ההתגברות יכולה להשפיע על חוק הגיוס?
"פסקת ההתגברות חשובה לעם ישראל. הרי לא יכול להיות, נניח שבית המשפט העליון יטעה בהחלטה דרמטית, בסופו של דבר מדובר בבני אדם, לא יכול להיות שהכנסת לא יכולה לבוא ולהגיד את עמדתה, התפקיד שלה לחוקק, לא תפקידו של בית המשפט העליון.  לגבי סוגיית הגיוס, אני מאמין שכל סוגיית הגיוס מול החברה החרדית, צריך להיפתר בהליך של הידברות. אני חושב שיש פה הליך חברתי שכבר קורה כמה שנים, יש מגמה מסוימת, והיה נכון להשאיר את זה כך. בית המשפט העליון התנהל בעניין, בגלל סוגיית השוויוניות לכאורה, לכן  – אנחנו נדרשים עכשיו לחוק מסוים, אני מעריך שגם פה נמצא את הנתיב הנכון וזה יספק גם את הצרכים של הצבא, אני מניח שבסופו של דבר זה צריך להיות מוסכם על כל מרכיבי הקואליציה".
 
ש: נושא נוסף שיעסיק אותנו לא מעט במושב הקרוב זה חוק הגיור, גם כאן תמצאו פשרה בין מרכיבי הקואליציה?
"אני מעריך שגם לזה ימצא פתרון, בסופו של דבר צריך לשמור על הסטטוס קוו במדינת ישראל, אני מניח שגם בסוגיית הגיור נמצא את העמק השווה, שכל הצדדים יוכלו לחיות… יכול להיות שלא כולם יהיו מרוצים, אבל לא כולם יהיו מאוכזבים, אני מניח שנמצא את הפתרון".
 
ש: מה היחסים שלך עם המפלגות החרדיות?
"הקשרים שלי איתם מצויינים, ולא מהכנסת, אני כבר עבדתי בעירייה הרבה שנים, הכל בסדר. הרעיון לשמור על הסטטוס קוו במדינת ישראל".
 
לצפייה בראיון המלא באתר "כיכר השבת", לחצו כאן