ח"כ דוד אמסאלם (הליכוד): "מכתב הח"כים החרדים לנתניהו היה מיותר".

יו"ר הקואליציה, ח"כ דוד אמסאלם (הליכוד) התראיין היום לאתר 'בחדרי חרדים', ודיבר על חוק הגיוס ועל מכתבם של חברי הכנסת יעקב ליצמן ומשה גפני ממפלגת יהדות התורה לראש הממשלה בנימין נתניהו בדבר חוק הגיוס.

ש: בסיכום שהגעתם בסוף מושב החורף – עד ארבעה שבועות מפתיחת המושב שזה בעצם היום שר הביטחון היה אמור להעביר את חוק הגיוס, תוכל לעדכן אותנו איפה זה אוחז מתי זה יגיע?

"אני בגדול שוחחתי גם עם שר הביטחון, גם עם חברי הכנסת החרדים, אנחנו בסך הכל יושבים עם המדוכה ואני מקווה שבשבועיים שלושה הקרובים תהיה כבר הצעה שהיא מגובשת יותר שנוכל לדון עליה ואני חושב שאנחנו נמצאים בכיוון הנכון".
 

ש: דוד ביטן, יו"ר הקואליציה לשעבר שמכיר את המחלוקות סביב חוק הגיוס העריך בימים האחרונים כי החוק לא יעבור בקריאה שנייה שלישית עד סוף המושב. אתה שותף להערכה הזו?

"אני יושב ראש הקואליציה, ואני מעריך שבעזרת ה' חוק הגיוס יעבור במושב הזה".
 

ש: ואתה לא צופה משברים?

"אתה יודע למי ניתנה הנבואה… אבל אני חושב שיש מוטיבציות לטובת עם ישראל וגם לטובת כל המערכת גם הביטחון וגם על עם ישראל להביא איזה שהוא חוק מאוזן ושבאמת מסדיר אחת ולתמיד אחרי 70 שנה את הסוגיה הזו".

ש: בשבוע שעבר שלחו גפני וליצמן מכתב בדרישה לזרז את ההליך, האם זה עזר?

"לטעמי המכתב מיותר, לא מעלה לא מוריד" אומר אמסלם, "אולי מישהו עשה את זה בגלל צרכים פנימיים לו, זה לא חשוב לנו כל כך, המכתב מיותר לטעמי. כולנו זוכרים את העניין לא שכחנו שיש חוק גיוס, הכל בסדר".
 

לצפייה בראיון המלאה באתר "בחדרי חרדים" יש ללחוץ כאן