ח"כ גרמן בראיון לרדיו תל אביב אודות מיזם התחבורה בשבת: "זה לא עניין של סטאטוס קוו זה צורך חברתי אקולוגי וציבורי".

אתמול, ראשון 24.12.2019 התראיינה ח"כ יעל גרמן (כחול לבן) לתכניתם של גידי גוב וחברים ברדיו תל אביב, אודות מיזם התחבורה נעים בסופ"ש.

כזכור, במהלך השבת המיזם 'נעים בסופ"ש' המספק שירותי תחבורה בסופי השבוע באיזור גוש דן יצא לדרך בפעם הראשונה. במסגרת המיזם שישה קווים נסעו בכבישי הערים תל אביב, גבעתיים, ראית אונו ורמת השרון, וסיפקו שירותי העברות לתושבים ללא תשלום.

ש: נדמה לי שכבר בזמנך שהיית ראש עיר רצית שיהיה תחבורה ציבורית בשבת?

"קודם כל זה פנטסטי ומגיע מברוק ענק לכל מי שלקח חלק במיזם הזה שזה קודם כל רון חולדאי וגם ראשי הערים שהצטרפו אליו. אנחנו רואים עכשיו כמה זה היה נחוץ זה לא עניין של סטאטוס קוו זה צורך חברתי אקולוגי וציבורי וזה עניין של צדק חברתי. אני כבר ב2012 כשהייתי ראש העיר הרצליה העברתי החלטה במועצת העיר הרצליה להפעיל תחבורה ציבורית בשבת. הדתיים והחרדים שישבו איתי במועצה הצביעו נגד אבל הם לא יצאו מהקואליציה. רון חולדאי מפעיל את התחבורה הזו על ידי זה שהוא משלם, זה תחבורה בחינם וזאת האפשרות היחידה שאפשר להפעיל היום תחבורה בשבת. זה דבר שרק רשות חזקה יכולה להרשות לעצמה".

ש: אנחנו רוצים מדינת חופשית חילונית עם דתיים שאנחנו מכבדים אותם. לא ברור לי הפחד מהם והדבר הזה שעד עכשיו אין תחבורה בשבת בגלל דתיים

"זה בכלל לא עניין של עלבון ולא של דת ולא מדינה. יש לי הצעת חוק שהעלתי כבר ארבע פעמים שאומרת שכל רשות או מועצה תצביע במוצעת העיר אם היא רוצה תחבורה ציבורית בשבת או לא. היה והיא רוצה אז יש לה את הזכות להפעיל זאת מבלי לשאול את שר התחבורה שמכניס אותנו לפלונטר פוליטי".

ש: קואליציה תתנגד באופן אוטומטי להצעה כל כלך הגיונית כמו שלך רק בגלל שזה יריבים?

"קואליציה תלויה במרכיביה וכל עוד שבקואליציה יושבים חרדים שהם ברגע שהם יושבים הם חותמים על הסכם קואליציוני שיש להם זכות וטו על כל חוק שהם חושבים שהוא נוגע לדת ומדינה. ברגע שיש להם זכות וטו הם יכולים לבוא ולומר לכל הקואליציה להצביע נגד חוק מסוים. זה מניעת טיפולי המרה להומו סקסואליים ועוד חוקים צודקים שאין להם קשר לדת".

שינוי גודל גופנים