ח"כ גפני על החזרת מערך התחבורה 'נעים בסופ"ש': "התחבורה הציבורית בשבת נעשית כדי לפגוע באמונה היהודית ולהרגיז".

הבוקר, רביעי 10.6.2020 פורסם כי קווי התחבורה הציבורית אשר פועלים בסופי השבוע, צפויים לחזור ולפעול בסוף השבוע הקרוב.

עיריית תל־אביב־יפו הודיעה כי מערך התחבורה המטרופוליני, "נעים בסופ"ש", יחזור לפעול החל מסוף השבוע הקרוב בתל אביב, וכך גם יחזור לפעול בערים גבעתיים, יהוד־מונוסון, קריית אונו, רמת השרון ושוהם. בעיר רמת גן הודיעו כי השירות יחזור לפעילות ב־3 ביולי.

כזכור, פעילותו של המערך הופסקה באמצע חודש מרץ בשל משבר הקורונה, אך כעת עם אישור ההקלות להפעלת תחבורה ציבורית, ולאור הצלחתו הרבה של המערך, הוא חוזר לפעול.

חבר הכנסת משה גפני (יהדות התורה) הגיב נגד ההחלטה ואמר כי זה נעשה כדי לפגוע באמונה היהודית ובמאבק בקורונה.

ח"כ משה גפני (יהדות התורה):

"כולנו מבקשים רחמי שמיים שלא יתפרץ שוב נגיף הקורונה. במקביל, אין שום סיבה לעשות פעולות מרגיזות, שעלולות למנוע את החזרת המשק לעבודה, ושלא מדובר בצורך חיוני להנעת הכלכלה. הפעלת התחבורה הציבורית בשבת נעשית כדי לפגוע באמונה היהודית, להרגיז, ולפגוע במאבק בתחלואה".

ח"כ תמר זנדברג (מרצ) כתבה בחשבון הפייסבוק שלה:

"היום חזרו קווי השבת העירוניים בגוש דן. חלק מהעיריות בהובלת עיריית תל אביב יפו החליטו להוציא אותנו מעוצר שבת מדי שבוע ולעשות את מה שהמדינה מסרבת כבר עשרות שנים. ח״כ גפני כבר הספיק להאשים את קווי השבת בקורונה, אבל דווקא כשהם נוסעים ברור יותר מתמיד עד כמה חיונית היא תחבורה ציבורית בשבת. ביום רביעי אעלה הצעת חוק להפעלת תחבורה ציבורית בשבת. זה כל כך פשוט וכל כך צודק. לא רק אני חושבת ככה – רוב חברי הכנסת הצהירו מעל כל במה שיתמכו בתחבורה ציבורית בשבת. זה הופיע במצע ובקווי היסוד של כחול לבן. עכשיו יש להם גם הזדמנות לעשות את זה. אין אף מדינה בעולם שלא מפעילה את התחבורה הציבורית שלה שבעה ימים בשבוע, שאומרת לאזרחים שלה מתי מותר לנסוע ומתי אסור לנסוע. אף מדינה מלבד ישראל. את המצב הזה חייבים להפסיק. זה לא נגד דתיים, זה לא נגד אף אחד. מי שלא רוצה לנסוע – פשוט לא יעלה. אבל לא יתכן שמליוני אזרחים יהיו תקועים בבית בלי יכולת לצאת ללא רכב פרטי. המשבר האחרון הוכיח עד כמה נחוצה תחבורה ציבורית מתקדם ויעילה, גם בשבת. אי אפשר להסתמך רק על רכב פרטי. זה מזהם, זה מסוכן, זה יקר וזה בעיקר לא צודק. מוזמנות ומוזמנים להצטרף למאבק, לשלוח מייל לחברי הכנסת ולקרוא להם לתמוך בהצעת החוק שלי שתעלה ביום רביעי".

שר המדע ח"כ יזהר שי (כחול לבן) הגיב על הצעת החוק ואמר:

"הצעת החוק של זנדברג היא קנטרנית. תחבורה ציבורית תפעל בשבת במקומות המוסכמים ואי אפשר להעביר הצעה של כפיה בלי דיון והסכמה".

שינוי גודל גופנים