ח"כ גפני מגיב לפרסום על דבריו שפורסמו בתחילת השבוע בנושא אכיפת חוק המרכולים: "הפקחים עליהם דיברתי לא קשורים לסגירת עסקים, אלא על חוק שעות עבודה ומנוחה"

בתאריך ה-18.1.2018 התראיין ח"כ משה גפני (יהדות התורה) בתכנית דקלסגל בתחנת הרדיו גלי צה"ל. במהלך הראיון התייחס גפני לדבריו בכנס סגור של ארגון איחוד והצלה במוצאי שבת האחרון, בו אמר שמאות פקחים לא יהודים שמטפלים במסתננים, עתידים לאכוף את חוק המרכולים שיזם ושאושר בכנסת בשבוע שעבר.

על חוק המרכולים וחוק שעות עבודה ומנוחה
הנושא של חוק המרכולים, מי שצריך לעקוף אותו, הוא הרשויות המקומיות כי מדובר בחוקי עזר, לא הממשלה ולא משרד הפנים. חוק המרכולים שהתקבל, פשוט בא לעצור את התדרדרות בעניין של חוקי עזר, ולא בנושא של המרכולים עצמם. כאשר רשות מקומית רוצה לעשות חוקי עזר שמתיר פתיחת עסקים בשבת היא צריכה את אישור שר הפנים, כפי שהיה בעבר. יש חוק בעניין אחר וזה חוק שעות עבודה ומנוחה, אסור להעסיק עובד בשעות המנוחה שלו, אלא אם כן ללא אישור. אני לא מאמין שיש מישהו במדינת ישראל שסבור שלהעסיק בני נוער מחוץ לחוק שלא יהיה על זה אכיפה, או להעסיק עובד ערבי או יהודי ביום המנוחה שלו זה ראוי. יש 2 חוקים שאותם עשינו, האחד הוא חוק שעות עבודה ומנוחה שהשר שאוכף את החוק הזה יכול להתחשב גם במסורת ישראל, זאת הייתה הצע"ח שלי יחד עם שר העבודה והרווחה חיים כץ, שעברה בלי רעש גדול. השנייה היא שצריך לאכוף את חוקי העזר, ולא אוכפים אותם, ובגלל זה צריך פקחים.
על דבריו של ח"כ גפני בכנס עם אנשי ארגון איחוד והצלה שפורסמו ביום שני: הנאום שלי היה מיועד לציבור החרדי בשפה החרדית, אני אומר לכל הציבורים דברי אמת. החוקים ייצטרכו להתקבל בהסכמה של שר הפנים, גם אם יהיה שר פנים חילוני, יש מגבלה בחוק לאשר חוק עזר עירוני, אם ייסגרו מרכולים או לא ייסגרו מרכולים זה בידי הרשות המקומית. הפקחים עליהם דיברתי לא קשורים לסגירת עסקים, אלא על חוק שעות עבודה ומנוחה. 
על ראשי הרשויות שיצאו כנגד חוק המרכולים: הדיבורים של ראשי רשויות אלו דיבורי סרק כי זה בידיים שלהם, אנחנו רצינו למנוע התדרדרות באכיפת חוק השבת במדינת ישראל. הפקחים עליהם דיברנו התכוונתי לחוק שעות עבודה ומנוחה. היום יש עובד בין אם הוא יהודי, מוסלמי, נוצרי, דרוזי, שהפך להיות עבד כי המדינה לא אוכפת את החוק. ראשי הרשויות נמצאים בשנת בחירות, הם עשו רעש על מנת לקבל קולות. 
על הטענות ששר הפנים, אריה דרעי (ש"ס) כועס על גפני לאחר הדברים שפורסמו: למה דרעי כ"כ כועס? דיברתי איתו אתמול ודיברתי איתו שלשום, אנחנו פועלים בשת"פ, אנחנו חברים טובים, וגם בעניין הזה אנחנו תמימי דעים, אין פקחים בחוק המרכולים, יש פקחים בחוק שעות עבודה ומנוחה. על האמירות מצד סיעת הליכוד שהפעולות של גפני בנושא השבת גורמות לתמיכה רבה בלפיד? לא היה ולא נברא, אני גם אמרתי בשיחות שהיו בתוך הקואליציה בנושא הזה. חוק המרכולים אם הוא מביא קולות לחילונים, מי שצריך לקבל מנדטים הוא אביגדור ליברמן ומפלגת ישראל ביתנו. היו צריכים לקבל 15-16 מנדטים, הם ירדו, לא עלו. אם נתניהו והליכוד חושבים שזה מזיק לליכוד, אז שייחשבו, לא אני. גם באגודת ישראל וגם בש"ס חשוב לנו לפעול עבור כלל הציבור, ושגם הציבור הלא דתי יהיה איתנו, אנחנו דואגים לכלל ישראל ולא רוצים להיות מפלגה סקטרויאלית, אנחנו רוצים שהמדינה תהיה מדינה דמוקרטית, אבל קודם כל מדינה יהודית.