ח"כ גנץ ביום הזיכרון לרב עובדיה יוסף: "לימד את כולנו שאפשר וצריך לתת ביטוי לכל הזרמים והשבטים בחברה הישראלית".

אתמול, שני 4.11.2019 ציינו בכנסת את יום הזיכרון השנתי לרב עובדיה יוסף אשר נפטר לפני שש שנים, באמצעות כנס מיוחד אשר התקיים בכנסת באולם שפרינצק וביוזמת סיעת ש"ס. במהלך הכנס נאמו חברי כנסת שונים ודיברו על מפעלו המיוחד של הרב עובדיה יוסף.

ח"כ פתלי בנט (הימין החדש) נשא דברים במהלך האירוע, וקרא לראש הממשלה נתניהו וליו"ר כחול לבן בני גנץ, שנכחו במקום, להקים יחד ממשלת אחדות:

"הרב עובדיה ראה לא רק את ההלכה אלא לצד ההלכה הוא ראה את הנשמה, את הבנאדם, את הזעקה, את החמלה, את התמונה הגדולה. ונדמה לי שמעבר לגדולה ההלכתית זו המורשת לעם ישראל בדורנו – לראות איך מעבר לאותיות הקטנות קטנות כולנו יכולים להתעלות. כאן, בחדר הזה, נמצאים ראש הממשלה ויושב ראש כחול לבן. בשם כל הבית הזה אני מפציר להתעלות מעל ענייני היום יום ולהקים ממשלת אחדות בישראל. יהי זכרו של הרב עובדיה יוסף ברוך".

יו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ העלה פוסט בדף הפייסבוק שלו וכתב:

"היום אנחנו מציינים בכנסת שש שנים למותו של הרב עובדיה יוסף זצ"ל. סיפורו של הרב עובדיה, שנולד בבגדד והיה בן לבעל מכולת דל אמצעים וגדל להיות רב והמנהיג הלא פוליטי אולי המשפיע ביותר בתולדות מדינת ישראל, הוא סיפור אנושי מרגש. הוא היה מנהיג רוחני-חברתי ופורץ דרך. בין ספריו הרבים ופסיקותיו ההלכתיות בלטו בין השאר ההלכה שלו בנושאי ההכרה ביהדות אתיופיה, התרת עגונות מלחמת יום הכיפורים והחלטתו להכיר בעיקרון פיקוח נפש כשמדובר בשיקולים מדיניים. החלטות אלו מהדהדות עד היום ותרומתן לאחדותה של החברה הישראלית ניכרת גם בימינו אנו. גם מאמיניו הגדולים וגם מי שלא נמנו על אוהדיו, יסכימו שהרב עובדיה שהביא לקדמת הבמה את תרומתה וחשיבותה של יהדות המזרח והחזיר את הגאווה לרבים מבניה, לימד את כולנו שאפשר וצריך לתת ביטוי לכל הזרמים והשבטים בחברה הישראלית- זה לצד זה. יהי זכרו ברוך".