ח"כ גינזבורג מקדם את חלוקת התקציב לקהילה הגאה ואמר: "הקהילה הגאה מתמודדת בתקופה הזו עם אתגרים משלה".

אתמול, שלישי 15.9.2020  ח"כ איתן גינזבורג (כחול לבן) נפגש עם מנכ"לית המשרד לשוויון חברתי, יעל מבורך ועם מנג"ל משרד התרבות והספורט רז פרויליך על מנת לבחון את אופן תקצוב הצרכים של הקהילה הגאה.

 כזכור, לפני כשבוע במסגרת תוספת של 11 מיליארד שקלים לתקציב המדינה בשנת 2020, אישרה הממשלה בהובלת יו״ר סיעת כחול לבן ח״כ איתן גינזבורג, אשר מרכז את ענייני הקהילה הגאה במפלגה, תקציב של 20 מיליון ש״ח לטובת קידום צורכי קהילת הלהט"ב.

במסגרת החלטה הממשלה, 17 מיליון ש"ח יועברו למשרד לשוויון חברתי בראשות השרה מירב כהן, ו-3 מיליון ש"ח נוספים למשרד התרבות בראשות השר חילי טרופר. שני המשרדים יהיו אחראים על חלוקת התקציב בהתאם לצורכי הקהילה כפי שירוכזו על ידי ח״כ איתן גינזבורג (כחול לבן).

ח"כ איתן גינזבורג (כחול לבן) כתב:

"לאחר שכחול לבן הובילה בממשלה לאישור תקציב של 20 מיליון שקלים לקהילה הגאה, נפגשתי ביומיים האחרונים עם מנכ"לית המשרד לשוויון חברתי ועם מנכ״ל משרד התרבות והספורט, שאחראים על חלוקת התקציב, על מנת לבחון את אופן תקצוב הצרכים המגוונים של הקהילה, בשיתוף הארגונים השונים, צרכים שרק גוברים גם נוכח הקורונה. בדומה לקהילות רבות אחרות, גם הקהילה הגאה מתמודדת בתקופה הזו עם אתגרים משלה, כמו להט״בים בגיל השלישי שחווים בדידות, אובדן עבודה אצל קהלים שגם ככה מתקשים במציאת עבודה ומופלים על רקע מגדרם או נטייתם המינית, שירותים רפואיים ומקלטים לקהילה הגאה שהצורך בהם רק עולה בימים אלה ועוד. בימים הקרובים אפגש עם גורמים נוספים – גם מהממשלה וגם מטעם ארגוני הקהילה על מנת לוודא שצרכי הקהילה הגאה יקבלו מענה בהקדם. לא אנוח עד שהתקציב יגיע ליעדו".

בתמונה: פגישה של ח"כ איתן גינזבורג (כחול לבן) עם מנכ"לית המשרד לשוויון חברתי, יעל מבורך