ח"כ גינזבורג אודות הליך הפונדקאות לזוגות גברים חד מיניים: "אני קורא לרשות האוכלוסין לפרסם נוהל שיקל כמו כל הורה ישראלי אחר שילדיו נולדו בארץ".

שלשום, שלישי 3.12.2019 נאם במליאה ח"כ איתן גינזבורג (כחול לבן) במסגרת נאומים בני דקה והתייחס אל הליך הבירוקרטיה הלא מוסדר מול הרשויות בארץ אשר איתה נאלצים להתמודד זוגות של גברים חד מיניים כאשר ברצונם לפתוח בהליך פונדקאות מחוץ לארץ.

כזכור, החוק כיום אינו מאפשר לזוגות גברים חד מיניים לקיים הליך פונדקאות בארץ ולכן, הם נאלצים לקיים אותו בחו"ל.

ח"כ איתן גינזבורג (כחול לבן):

"כנסת נכבדה, לפני שנתיים בן זוגי ואני הבאנו לעולם את ילדינו בהליך של פונדקאות בארצות הברית. אם הדבר היה אפשרי היינו מעדיפים לעשות את זה כאן, בישראל, אבל בגלל שהממשלה מסרבת לאפשר לזוגות כמונו לעבור הליך פונדקאות בארץ נאלצנו, כמו אלפי הורים אחרים, לעבור את זה בארץ זרה, רחוק מהמשפחה ומהחברים ותחת חוקים זרים. אבל לא רק שהמדינה מכריחה אותנו לעבור את התהליך המורכב הזה בחו"ל אלא שבישראל אין נוהל מסודר שבעצם מסדיר את הבאתם של הילדים חזרה לישראל, חזרה הביתה, והתוצאה היא שההורים נאלצים להתמודד עם ביורוקרטיה ארוכה, מתישה, מגוחכת ומיותרת מול רשות האוכלוסין, בתי המשפט, ביטוח לאומי, קופת חולים ואיפה לא. ושרק יהיה ברור: זה סיפורם של אלפי ילדים שמגיעים לישראל מהליכי פונדקאות בחו"ל, וכל יום מגיעים עוד ועוד ילדים. בעוד חודש, ורק בעקבות התערבות בית המשפט, סוף-סוף אמור להתפרסם נוהל שכולם מחכים לו. ואני אומר לכם מניסיוני – עברתי את התהליך הזה: אפשר לעשות את זה אחרת. השאלה היא רק אם רוצים להקל על ההורים או להקשות עליהם. אז אני קורא מכאן לרשות האוכלוסין לפרסם נוהל אמיץ, שיכיר במציאות ושיקל על הורים לחזור לישראל ולהתחיל את החיים שלהם כמו כל הורה ישראלי אחר שילדיו נולדו בארץ".