ח"כ גדעון סער בריאיון ל'ישראל היום': "צריך לגבש אמנה חברתית, בסגנון גביזון־מדן, שתייצר קונצנזוס חברתי חדש סביב השבת".

במהלך סוף השבוע, שישי 23.8.2019 התראיין ח"כ גדעון סער (הליכוד) לעיתון 'ישראל היום', וסיפר כי הוא מקפיד לשמור שבת בשנים האחרונות, ומהי עמדתו לגבי תחבורה ציבורית ופתיחת מרכולים בשבת.

ח"כ גדעון סער (הליכוד):

"הציעו לי בעכו לבוא ל'שבתרבות' ברגל ובלי הגברה, ולא הלכתי. אני שומר שבת באופן מלא. אני מגדיר את עצמי כמסורתי, כי אני לא יכול להגדיר את עצמי כדתי. אני מקבל על עצמי דברים מסוימים, אבל אני לא אדם דתי. אני מחובר למסורת. בתודעה שלי, אני מאה אחוז יהודי. יהודי וציוני. חשוב לי שהילדים יקבלו מזה משהו. הבן שלי יודע שהוא בשבת הולך, ולא נוסע. הוא יודע מה זה קידוש, אנחנו עושים קידוש בבית. והוא סופג הרבה דברים על החגים".

כאשר נשאל מהי דעתו בנוגע לפתיחת מרכולים בשבת, השיב:

"יש הבדל בין מקומות בילוי, שצריכים להיות פתוחים, לבין מקומות מסחר, ששם, אם לא נגדיר קריטריונים, נהפוך במו ידינו את השבת ליום חול במדינת ישראל. כמו שאני מתנגד להגבלת הבילוי של אדם ביום החופשי שלו לפי אורח חייו, אני חושב שמסוכן לבטל לחלוטין את יום המנוחה".

לגבי תחבורה ציבורית בשבת אמר :

"אי אפשר לקחת נושאים שקשורים לשבת, כמו עבודות, כדורגל, תחבורה ומרכולים, ולהתקוטט עליהם. צריך לגבש אמנה חברתית רחבה, בסגנון גביזון־מדן, שתתפוס למשך שנים ותייצר קונצנזוס חברתי חדש סביב יום השבת".