ח"כ בר לב בדרישה מהשר ליברמן להפסיק את מימון מכינת "עטרת ירושלים" בעקבות דבריו של ראש המכינה על שירות משותף של גברים ונשים

בתאריך ה-17.1.2018 בעקבות התבטאויות של  הרב שלמה אבינר, ראש מכינת "עטרת ירושלים", בהתייחסותו לשירות המשותף של גברים ונשים: "אם זה כך אז לצערנו, בינתיים אין ללכת לצבא"; שיגר ח"כ עמר בר לב (המחנה הציוני) מכתב לשר הביטחון, אביגדור ליברמן (ישראל ביתנו) בדרישה להפסיק באופן מיידי את המימון של משרד הביטחון למכינת עטרת ירושלים, שבראשה עומד הרב.

להלן עיקרי הדברים שכתב ח"כ בר לב בדף הפייסבוק:
אין שום היגיון במימון מכינה קדם צבאית של ישיבה, שהעומד בראשה קורא להשתמטות מצה"ל.  הוצאתי היום מכתב דחוף לשר הביטחון בו דרשתי להפסיק מיידית את מימון משרדו למכינה. אין זו הפעם הראשונה שהרב אבינר יוצא נגד צה"ל ומפקדיה. כבר במרץ אשתקד כתב כי "בת המתגייסת לצה"ל תורמת לחורבן המדינה" – ומה זה אם לא קריאה לנשים לסרב פקודה?

כאשר ראש מכינה קדם צבאית, שתפקידה להכין את חניכיה לשירות משמעותי בצה"ל, מתנה תנאים לגיוס וקורא לסירוב פקודה בתנאים מסויימים, אין זה רק אוקסימורון, אלא מדובר בפגיעה ממשית ברוח צה"ל, במפקדיו ובתפקודו.
כבר שמעתי על כמה קולות של גינויים רפים, אך הם אינם מספיקים – צריך לנקוט בצעדים מרתיעים וברורים ולהפסיק מיידית את המימון.