ח"כ בצלאל סמוטריץ' פרסם כי הוא מתלבט אם להצביע בעד חוק יסוד ישראל- מדינת הלאום של העם היהודי. ח"כ בצלאל סמוטריץ':"ברגע שהסעיף 7א סורס לחלוטין מתוכן, חוק שכולו הצהרתי הוא מיותר

אתמול, 15.07.2018 פרסם ח"כ בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) בחשבון הטוויטר הפרטי שלו כי הוא מתלבט אם להצביע בעד חוק יסוד ישראל- מדנית הלאום של העם היהודי.

כזכור, בימים אלה חוק יסוד ישראל- מדינת הלאום של העם היהודי נמצא בהכנה בוועדה המשותפת לוועדת חוקה חוק ומשפט ולוועדת הכנסת בראשות ח"כ אמיר אוחנה (הליכוד) לקריאה שנייה ושלישית.
 

ח"כ בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי): "אחרי לא מעט שיחות עם גורמים בכירים המפלגות החרדיות סביב חוק הלאום מתברר שכולם שם חושבים שזה חוק רע ומסוכן (מדברים שם על מחדל חוק יסוד כבוד האדם וחירותו 2) אבל רה"מ הודיע להם שבלי חוק הלאום הוא הולך לבחירות והם מפחדים מבחירות ולכן מיישרים קו בלי לקבל אפילו את חוק הגיוס בתמורה. מה שמדהים בחוק הלאום זה שהמפלגות החרדיות בטוחות שהוא חוק רע. אבל רה"מ איים עליהן שעל זה הוא שובר את הכלים והולך לבחירות, אז כולם משחקים את המשחק שלו ונותנים לו את ההישג הזה, רק כדי שמיד אחרי שהוא יעביר אותו הוא ילך לבחירות ויבסס חצי קמפיין על ההישג הזה. המפלגות החרדיות הולכים אחרי חוק הלאום כצאן לטבח. אני מאוד מתלבט. רציתי את החוק הזה בגלל סעיף 7ב המפורסם שנתן לא משמעות מעשית. ברגע שהסעיף 7א סורס לחלוטין מתוכן, חוק שכל כולו הצהרתי הוא מיותר. במקביל אני פותח כאן סיכון גדול לפרשנות של בית המשפט שייכנס ויפרשן חוק יסוד נוסף".