ח"כ בצלאל סמוטריץ' התעמת עם ח"כ מוסי רז בעקבות מחאת הקהילה הגאה. ח"כ בצלאל סמוטריץ': "לא תהיה פונדקאות כפריבילגיה אגואיסטית של גברים שלא רוצים לעבוד קשה בחיפוש אחר אישה

היום, שלישי 24.07.2018 התעמת ח"כ בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) עם ח"כ מוסי רז (מרצ) בתוכניתם של ענת וינון ב-103fm  בעקבות מחאת הקהילה הגאה בקריאה לשוויון זכויות והזכות להיות הורים במדינת ישראל.

ח"כ בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי): "אני לא מבין את הקמפיין המטורף הזה, סוגיית הפונדקאות לא קשורה לשאלת הלגיטימציה של כן או לא לזוגות חד מיניים. פונדקאות מעוררת סוגיות סופר מורכבות אתית בסחר בגופה של האישה. השאלה היא לא אם לשני גברים מגיע להיות הורים אלא האם המחיר בסחר בגופה של האישה הוא לגיטימי. הפונדקאות במדינת ישראל היא המוצא האחרון ויועד רק לנשים שמבחינה בריאותית לא יכולות להרות. ריד מיי ליפס: לא ישנו את החוק. לא תהיה פונדקאות כסוג של פריבילגיה אגואיסטית של גברים שלא רוצים לעבוד קשה בחיפוש אחר אישה שתהיה שותפה בתהליך אלא רוצים לקנות בזול גוף של אישה עם כל המשמעויות המורכבות. האבק עוד ישקע מאחורי הקמפיין. אין שום דבר מוסרי בשעבוד תהליך הפונדקאות ולהפוך אותו למוסד. אין דבר כזה 'הזכות להיות הורה'. להיות הורה זו חובה. זו מחויבות להמשכיות ותיקון העולם. כל עוד שני גברים מבחינה ביולוגית לא יכולים להיות הורים אז יש להם בעיה. אני לא מכיר פתרון אחר".

ח"כ מוסי רז (מרצ) : "ח"כ סמוטריץ' טען שהוא אינו בעד פונדקאות אך להערכתי הוא הצביע בעד החוק שעבר בכנסת. לנשים כמוצא אחרון כן ולגברים לא? פונדקאות היא ניצול של גוף האישה אך כל עוד יש פונדקאות בישראל היא צריכה להתאפשר לכולם. אמרתי בעבר שאני נגד מכירת סיגריות בדיוטי פרי אך אושר בחוק למכור סיגריות בדיוטי פרי אז לכולם יש את הזכות לקנות אותן, גם להומואים. זה בדיוק אותו דבר".

ח"כ מירב בן ארי (כולנו) צייצה ואמרה: " שני חברי כנסת גברים שמדברים מתוך בורות ובעיקר מחוסר הכרה של החוק והנושא".

 
לשמיעת העימות המלא יש ללחוץ כאן