ח"כ בצלאל סמוטריץ' בגל"צ אודות השלטים הצהליים אשר קובעים כי השימוש בטלפונים ניידים בשבת בחדר האוכל אסורים בפקודה: "תנו למפקדים את שיקול הדעת, אל תכניסו את הוויכוחים ברחוב לצבא"

היום, רביעי 10.10.2018 התראיין ח"כ בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) בערוץ הרדיו גל"צ בתוכנית 'עושים צהריים' עם יעל דן אודות שלטים בחדרי אוכל צהליים הקובעים כי השימוש בטלפונים ניידים בשבת בחדר האוכל אסורים בפקודה.

הכתב לענייני צבא וביטחון של גלי צה"ל, צחי דבוש  סיפר הבוקר בתוכנית 'עושים צהריים' כי כמעט בכל חדרי האוכל ביחידות צה"ל תלו רבנים צבאיים ומפקדים שלט הקובע כי השימוש בטלפונים ניידים בשבת בחדר האוכל אסורים בפקודה, מבלי שיש פקודה כזאת אשר אוסרת להשתמש בטלפונים ניידים בשבת בחדר האוכל. לאורך השנים רבנים צבאיים ומפקדים תלו  על דעת עצמם את השלטים הללו עד שזה הפך לשגרה. בצה״ל אישרו שאין איסור כזה וסירבו להשיב אם יסירו את השלטים.

ח"כ בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי): "אין שום פקודה צה"לית שאוסרת על צוערים לדרוך על רחבת המסדרים בבה"ד 1 לפני שהם מקבלים סיכת מ"מ ועדין יש נוהל כזה. אין פקודה שאוסרת על חיילים לדרוך על דשא ועדין יש רס"רים שמוציאים נהלים איפה מותר לדרוך. אני לא יודע אם צריך לאסור או לא לאסור להכניס פלאפון לחדר האוכל בשבת אבל צריך לתת למפקדים ולרבנים לנהל את שיקול הדעת. יש בצבא חיילים שונים ויש להם מפקדים מצוינים, יש בעלי תפקידים שונים שיודעים לייצר מרקם חברתי כדי שכולם ירגישו טוב ובבית. החיילים נלחמים ביחד ויושבים ביחד בחמ"ל לא חשוב אם הם דתיים חילונים ימנים או שמאלנים, הם מתחשבים אחד עם השני ו99% מהחיילים מרגישים טוב ביחד. הבעיה מתחילה שמגיעים ארגונים פוליטיים עושים דברים על חשבון הצבא וחבל שכתב צבאי משתף עם זה פעולה. תנו למפקדים את שיקול הדעת, אל תכניסו את הוויכוחים ברחוב לצבא".

לשמיעת הראיון יש ללחוץ כאן