ח"כ בנט בהבהרה לגבי זכויות להט"ב: "לא אמרתי שנקדם שום חוק, אמרתי שאני מכבד את הלהט"ב".

אתמול, שלישי התראיין ח"כ נפתלי בנט (ימינה) לגל"צ, והסביר מדוע לא הצביע בעד חוקים המקדמים את הקהילה הגאה.

כזכור, לפני כשבוע התראיין ח"כ בערוץ האינסטגרם של מגישת החדשות מעיין אדם והצהיר כי לכל הזכויות האזרחיות המגיעות לכל אדם סטרייט בישראל, מגיעות גם ללהט"בים.

מבדיקה שערל צוות המכון נראה כי בצהלך הכנסת העשרים ושלוש ח"כ נפתלי בנט אינו נכח בהצעות חוק שעלו מטעם האופוזיציה הנוגעות לזכויות לקהילה הגאה.

אמש, הריאיון לגל"צ הדגיש ח"כ נפתלי בנט (ימינה):

"לא אמרתי שנקדם שום חוק. אמרתי שאני מכבד את הלהט"ב ומגיע להם את כל הזכויות האזרחיות".

על דבריו הגיב יו"ר מרצ ח"כ ניצן הורוביץ וכתב בעמוד הפייסבוק שלו:

"בנט – תפסיק להתחפש."מגיע להם זכויות", תודה באמת. אבל איך יהיו זכויות אם אתה וחברי מפלגתך מצביעים נגדינו בכנסת? איך יהיו זכויות כשאתם ממשיכים לבלום חוקים ותקציבים? זה בסדר, מעולם לא חשבנו שתהיה ליברל אמיתי ותעמוד לצד הזכות של אנשים לחיות כמו שהם רוצים לחיות. כבר ממזמן ברור שהחזון שלך הוא מדינת אפרטהייד דתית. תפסיק להתחפש.  היית הומופוב ונשארת הומופוב".

ח"כ יוראי להב הרצנו (יש עתיד) צייץ בחשבון הטוויטר שלו:

"‏בנט: אני מכבד אתכם, אבל לא אאפשר לכם להינשא לאהבת חייכם, להפוך להורים או להכיר בתא המשפחתי שלכםן. רק לכם, רק בגלל נטיית ליבכם, ורק כי אני מכבד אתכםן.".

ח"כ מרב מיכאלי (העבודה) כתבה:

"‏רק לפני שבוע הסביר בנט שלדעתו מגיעות לקהילה זכויות, אבל הוא לא אמר באיזו מדינה מגיעות להןם זכויות. בטח לא במדינה הסיפוח הדתית שהוא חולם להיות ראש הממשלה שלה. שם לא יהיו זכויות לא ללהט"בקים וגם לא ממש לנשים. שלא תשכחו את זה כשתבואו להצביע".