ח"כ בן ארי על חוק המרכולים: "הסמכות צריכה להיות בכלל אצל ראש הרשות".

בתאריך ה-1.1.2018 על רקע המחלוקת הרבה במערכת הפוליטית בנושא חוק המרכולים, התראיינה ח"כ בן ארי בנושא. בראיון התבטאה ח"כ בן ארי כנגד החוק, אך טענה שבפועל החוק לא יישנה הרבה. בדיקה של אתר 'המשרוקית' העלתה שהדברים אינם בהכרח מדויקים. 

להלן עיקרי הדברים:

ח"כ מרב בן ארי (כולנו):
אני מתנגדת לחוק, אני חושבת שהחוק הזה הוא במסגרת ההסכמים הפנימיים. אני חושבת שהסמכות צריכה להיות בכלל אצל ראש הרשות. אבל, אני גם חייבת לומר שאני לא כ"כ נבהלת מהחוק הזה, כמובן שאם הייתי במקום אחר לא הייתי מצביעה בעדו. הסמכות לסגור עסק נמצאת אצל ראש הרשות, כדי לסגור עסק הוא צריך לשלוח פקחים של העירייה. מה האינטרס של אותו ראש רשות לשלוח פקחים, שרובם יהודים, שבכלל לא עובדים בשבת?.

בדיקת אתר 'המשרוקית' העלתה כי:
משלוש עיריות – תל אביב, ראש העין ואילת, נמסר כי פקחי העירייה עובדים בשבת, גם אם בהיקף מצומצם לעומת ימי חול. פקחי העירייה אחראים על אכיפת חוקי העיר בנושאי חניה, תעסוקה, תברואה וכיוצא בזה. בשנים האחרונות. ברשויות רבות החל לפעול מערך אכיפה עירוני הכולל כוחות משולבים של פקחי עירייה ושוטרים, שסמכויותיהם משלימות.

כך שעל פי פסיקה של בג"ץ בהרכב ברשות השופטת מרים נאור, אשר הובילה לחקיקתו של חוק המרכולים ע"י ח"כ משה גפני וקבוצות ח"כים, ראשי רשויות חייבים לאכוף את חוקי העזר העירוניים, ולעשות זאת באופן שיימנע הפרות חוזרות ונשנות של החוק. בנוסף, ברשויות מקומיות פועלים פקחים בכל ימי השבוע, כולל בשבתות.