ח"כ בירן בתגובה להתבטאויות רבני הציונות הדתית נגד שירות נשים בצה"ל: " הטפה נגד נשים, נגד צה"ל, נגד הרמטכ"ל- לא על חשבוננו".

בתאריך ה-29.1.2018 נחשף באתר חדשות 2 נאום של הרב צבי קוסטינר, ראש ישיבת ההסדר במצפה רמון, בנושא שירות נשים בצה"ל. במהלך כנס מיוחד מיוחד לצעירות דתיות מרחבי הארץ תחת הכותרת "נשיות- עניין של מהות", שמטרתו לבחון את דרכי ההתמודדות של רבני הציונות הדתית במגמה ההולכת וגדלה של גיוס נשים לצה"ל. פרסום הדברים בהמשך לסערה בנושא בשבועות האחרונים, עורר מספר תגובות במערכת הפוליטית בנושא שירות נשים בצבא, והדרת נשים בחברה בכלל.

עיקרי הדברים של הרב קוסטינר שפורסמו בחדשות 2 בקצרה:
"כל מה שרוצים היום זה להרוס את המשפחה בישראל.לכן, הטירוף הזה בצבא, כמה שיותר לערב, כמה שיותר לגייס בנות שלנו, בנות דתיות, כדי להרוס הכל להרוס את המשפחה בישראל. אנחנו נמצאים בצבא עם הקצינים הגבוהים, כולם אומרים לנו 'אל תגייסו את הבנות אל תגייסו את הבנות'. אני אומר לכם תדברו אתם והם מפחדים, כולם מפחדים". 

גם הרב שמואל אליהו שדבריו כבר עוררו סערה בשבועות האחרונים דיבור בכנס:
"מדובר פה על לשים אנשים ביחד בתוך נגמ"שים 24 שעות, יום, יומיים, שלוש, ארבעה. איפה הכבוד של האישה? איפה הכבוד של הגבר? בפילבוקסים שנשארים שם שבועיים, מה יעשה אחר כך? אתה רוצה שיחזור אחר כך אל אישתו ויאהב אותה? מה עם אותה האישה, איך היא תכיר אחר כך בעל אחרי כל מה שעבר עליה?".

ח"כ מיכל בירן (המחנה הציוני) כתבה בתגובה בדף הפייסבוק שלה:
הרב שמואל אליהו רוצה צבא לגברים בלבד. פקודת השירות המשותף שהוציא הרמטכ"ל איזנקוט פשוט לא נראית לו, לרב אליהו, כי למה שנשים ייקבלו הזדמנות שווה? לכן הרב אליהו קורא לפטר את הרמטכ"ל. זה אותו הרב אליהו שמרוויח 30 אלף ש"ח על חשבון הציבור, שקרא להסתער על החילונים ולהחזיר את הילדים שלנו בתשובה, שקרא למרד של חיילים בצבא בגלל שירת נשים והוציא פסק הלכה שאוסר השכרת דירות לערבים. לצערנו, הרב אליהו לא לבד – 1,800 איש מהימין הדתי כבר חתמו על מכתב תמיכה ברב ובצה"ל ללא נשים. מי שצה"ל והחברה הישראלית יקרים לו, שרוצה ישראל שוויונית, צריך להודיע בצורה ברורה: לא את הרמטכ"ל אלא את הרב אליהו צריך לפטר. הטפה נגד נשים, נגד צה"ל, נגד הרמטכ"ל- לא על חשבוננו.

ח"כ יוליה מלינובסקי (ישראל ביתנו):
צפיתי בכתבה בחדשות 2 על על ניסיונותיהם של אותם הרבנים, מכובדים ככל שיהיו, לשכנע אותנו הנשים שלא להתגייס לצה"ל. מספיק, תרגעו, אנחנו חכמות, חזקות ועצמאיות דיו בכדי להחליט על עצמנו ועל מה שטוב לנו.

ח"כ עמיר פרץ (המחנה הציוני):

אין דבר הרסני יותר מאשר התמיכה במכינת עלי ובמכינות דומות המסיתות נגד צה״ל. תחת הרב לוינשטיין הפכה המכינה למוסד מוביל במתקפה נגד קהילת הלהטבי״ם וכעת גם נגד שירות צבאי. על שר הביטחון להתייצב מאחורי צה״ל ולהפסיק את תמיכת משרד הביטחון במכינות בהן מושמעים דברים חמורים שכאלה.

ח"כ עפר שלח (יש עתיד):
ההסתה של הרבנים הקיצוניים בציונות הדתית נגד השירות בצהל עברה את הגבול. כל עוד היה מדובר רק בביטוי השקפת עולמם החשוכה, אפשר היה לפטור את הדברים כנופלים תחת חופש הביטוי, גם של אנשים חשוכים ומבערים.  אבל מרגע שרבנים אלה עוברים לשכנוע אקטיבי של בנות לא להתגייס לצבא, הם אינם שונים בדבר מהפלגים הקיצוניים של היהדות החרדית, התוקפים חיילים וקוראים להשתמטות.  גם מערכת הביטחון לא יכולה עוד להסתפק בגינויים. יש לשלול מיידית כל הטבה והסדר מכל ישיבה שרבנים אלה ימשיכו לעמוד בראשם כנגד פעולה אקטיבית נגד הגיוס, נדרשת פעולה אקטיבית של מי שאחראי על צבא העם.

ח"כ רחל עזריה (כולנו):
האמירות המסוכנות של הרב יגאל לוינשטיין פוגעות בחוסנו של צה"ל ומחלישות את מעמדו בחברה הישראלית. את המהפכה הזאת הם כבר לא יכולים לעצור, בנות המגזר הדתי החליטו להתגייס בהמוניהם ולתרום להגנת העם והארץ. צה"ל לא צריך לתת במה לאנשים המתנגדים לגיוס, גברים או נשים ובכך פוגעים בפועל בצהל כצבא העם. אני קוראת למשרד הביטחון לסגור את שערי צה"ל בפני רבנים אלה עד שיחזרו בהם מדבריהם

ח"כ תמר זנדברג (מרצ):
החשוכים בהיסטריה, הם רואים שלא רק שמדינת ישראל כבר לא מקבלת את התכתיבים החשוכים שלהם ולא רק שהציבור הישראלי נרתע מהם, אלא גם נשות הציונות הדתית כבר לא מוכנות לקבל את זה שהן שוות פחות. האמירות המיזוגניות האלה הן תוצר של חרדה ולחץ על עולם שנע לכיוון מתקדם ושוויוני. נמשיך לפעול למען ישראל שוויונית יותר ומתוקנת יותר על אפם וחמתם.  
ח"כ עמר בר לב (המחנה הציוני):
הרב לוינשטיין כתקליט שבור ואין המונע ממנו להפיץ רעלו. כל עוד משרד הביטחון מממן, התופעה תימשך. מצופה מליברמן לסגרו להם סופית את הברז.