ח"כ אשר במכתב לשר הפנים: "אל תאשרו העלאת ארנונה בערים בהן ראשי העיר עושים מהלכים לצרכי יח"צ דוגמת תחב"צ בשבת".

שלשום, פורסם כי יו"ר סיעת יהדות התורה, ח"כ יעקב אשר, יוצא למאבק בערים המעודדות חילול שבת ופנה למשרד האוצר בדרישה לעצור את העלאה בארנונה לאותן עיריות.

בעקבות עדכון מחיר הארנונה שיעלה ב-2.58% ב2020, סיעת יהדות התורה פנתה לשר הפנים אריה דרעי בבקשה שלא לאשר בקשות מיוחדות להתייקרות נוספת ברשויות מקומיות שלקחו חלק במיזמי התחבורה הציבורית בשבת.

ח"כ יעקב אשר (יהודת התורה) במכתב לשר הפנים אריה דרעי ולשר האוצר משה כחלון:

"אל תאשרו העלאת ארנונה בערים בהן ראשי העיר עושים מהלכים פופוליסטים לצרכי יח"צ דוגמת תחב"צ בשבת, ובלא כל הצדקה מוסרית מנתבים את כספי הציבור לפרויקטים שרוב התושבים אינם זקוקים להם. אילו טובת האזרחים מול עיניהם, חובה עליהם להתמקד ולנתב את כספי העיר לשיפור תחומי החינוך והרווחה, הנקיון, התברואה והבריאות להם זקוקים רוב מוחלט של תושבי עירם באופן ישיר ומיידי. בימים אלו בהם אנו נחשפים לנתונים הקשים של דו"ח העוני האלטרנטיבי ולשורת המצוקות היומיומיות איתן מתמודדים מאות אלפי משפחות ומעל מליון ילדים וקשישים, ההתעלמות מהסיוע הדחוף להם הם זקוקים, זהו בזבוז משווע ושוד הקופה הציבורית. משאבי העירייה אסור שיהיו 'פרה חולבת' שראשיה יכולים לעשות בהם כרצונם, העלאת ארנונה בערים בהן יש עיוות מוחלט של סדרי עדיפויות זו שערוריה שאינה מתקבלת על הדעת".

כמו כן, מועצות הערים המפעילות תחבורה ציבורית בשבת קיבלו במהלך סוף השבוע התראה לפני נקיטת הליכים על הפעלה לא חוקית של תחבורה ציבורית בימי המנוחה ודרישה לעצור את השירות ממשרד עורכי הדין חרדלי בשם מירון, בן ציון ופריבס.

יו"ר המחנה הדמוקרטי ח"כ ניצן הורוביץ פרסם תגובה בחשבון הפייסבוק שלו וכתב:

"אתמול קיבלו חברי מועצת הערים המפעילות תחבורה ציבורית בשבת מכתב "התראה לפני נקיטת צעדים משפטיים", בדרישה לעצור את השירות ולפצות את התושבים הדתיים שנפגע מכך. תארו לכם שהתושבים החילוניים יאיימו בתביעה וידרשו לסגור שירותי דת העירוניים המנוגדים לאמונתם. זה לא יקרה, וטוב שכך. אנחנו לא נאבקים בדתיים, אנחנו נלחמים בכפיה דתית. האוטובוס כבר יצא מהתחנה. מהפכת התחבורה הציבורית בשבת, לא רק שלא תפסק, היא תגדל ותתרחב לכל יישובי הארץ המעוניינים בכך. כשרואים כמה פופולארי השירות הזה, כשרואים כמה מרוצים התושבים, מבינים כמה צודק היה המאבק הזה. נמשיך לגבות את חברי המועצות מטעם 'מרצ' בכל הארץ. עבור מי שלא יכול להרשות לעצמו להחזיק רכב, לשלם על מונית, ומי שרוצה, בסך הכל, לנוע בשבת".

שינוי גודל גופנים