ח"כ ארבל על שידור התוכנים 'היהודים באים': "יש לפתוח בחקירה בגין פרסומים קשים הפוגעים ברגשותיהם של מיליונים בישראל".

במהלך סוף השבוע, חמישי 23.7.2020 חבר הכנסת משה ארבל (ש"ס) פנה במכתב ליועץ המשפטי לממשלה בדרישה לפתוח בחקירה נגד התוכנית "היהודים באים" בטענה כי הסדרה פוגעת ברגשי הדת.

ח"כ משה ארבל (ש"ס) כותב:

"הזדעזעתי לשמוע כי התוכנית כוללת מערכונים מבישים המבקשים ללעוג להלכות הדת, למסורת ישראל, לנביאים ולמיליוני יהודים שהיהדות היא עיקר חשוב בחייהם. יש לפתוח בחקירה או למצער בבדיקה מקדמית בשלב הראשון, בגין הפרסומים הקשים, הפוגעים ברגשותיהם של מיליונים בישראל, יהודים ושאינם יהודים, דתיים וחילונים. לכל הפחות ראוי כי הפגיעה הקשה ברגשי הדת של רבים, הממומנת על ידי הציבור הישראלי, תחדל מכאן ולאילך".

ח"כ בצלאל סממוטריץ' (ימינה) גם התייחס לנושא וכתב בחשבון הפייסבוק שלו:

"ביום ראשון תעלה לוועדת שרים לחקיקה הצעתו של חברי ח"כ שלמה קרעי להפרטת תאגיד השידור הציבורי "היהודים באים" שמבזה בחוצפה את קדשי ישראל ובזה לרגשותיהם של הרוב הגדול של אזרחי ישראל, יהודים ושאינם, ממומנת מהכסף של כולנו. זו סיבה מספקת להעביר את החוק הזה. ‏אין מקום לסדרה כזו בשום מקום בעולם, בוודאי לא במדינה היהודית, ועל אחת כמה וכמה לא מכספי ציבור. אף אחד לא היה מעז לבזות כך שום דת אחרת, ואם היה מדובר בסדרה שלועגת לאיסלם כל המדינה היתה בוערת מזמן. הגיע הזמן שנתחיל לקנא ליהדות ולכבודו של רבוש"ע. ‏צפו בסרטון הזה של הרב זמיר כהן מארגון ‎הידברות ואני מניח שלא תוכלו להישאר אדישים. אני לא קורא לאלימות חלילה אבל כן למחאה ציבורית חריפה שתשים לזה סוף. בואו נתחיל מלדרוש כולנו מחברי וועדת השרים לחקיקה לאשר ביום ראשון את הצעתו של ח"כ קרעי להפריט את התאגיד. אין לו זכות קיום! ‏קחו אחריות. אתם יכולים להשפיע. צלצלו ושלחו הודעות לחברי וועדת השרים לחקיקה ותדרשו מהם לאשר את החוק ביום ראשון. כל יהודי, דתי או חילוני, שיש לו כבוד בסיסי למסורת היהודית חייב לקחת חלק במאבק הצודק הזה. שבת שלום ובשורות טובות".