ח"כ ארבל למשרד המשפטים על נישואין מחוץ לרבנות: "כיצד בכוונת כבודו למגר את התופעה החמורה הזו המהווה פגיעה בשלמות העם".

אתמול, שלישי 8.9.2020 פנה ח"כ משה ארבל (ש"ס) אל היועץ המשפטי לממשלה בדרישה כי יבדוק את נושא החתונות האורתודוכסיות מחוץ לרבנות.

כזכור, במהלך דיון השבוע בוועדת הפנים אשר  דנה בפתרון לאלפי זוגות שאינם יכולים זה חודשים רבים להינשא בשל משבר הקורונה שסגר את השמיים, נרשם עימות בין הרב אהרן ליבוביץ' מנכ"ל השגחה פרטית לבין ח"כ משה ארבל.

בההלך הדיון בוועדה, דיבר הרב אהרון ליבוביץ', מנכ"ל 'השגחה פרטית' ואמר:

"שברנו את מונופול הכשרות. כל שנה מאות זוגות מתחתנים מחוץ לרבנות כי הם לא יכולים או כי הם לא רוצים. מחציתם בוחרים לחיות כידועים בציבור וכמחציתם רוצים להיות מוכרים כנשואים".

על כך השיב לו ח"כ משה ארבל (ש"ס):

"אני רק מבקש שיצוין לפרוטוקול שהמעשה שהוא מתאר כאן הוא עבירה פלילית. להתחתן כדת משה וישראל בלי רישום, מדובר בעבירה פלילית שעונשה מאסר. אני לא חושב שיש מקום להתגאות מול הכנסת כאשר אתה מנפנף בזה שאתה עבריין. לבוא לכנסת ולדבר לפרוטוקול ולהצהיר שאני עבריין פלילי אני חושב שזה לא ראוי".

כידוע, אגון 'חופות' הוא מערך רבני פרטי מטעם ‘השגחה פרטית’ (ע”ר) הפועל בתחום שירותי-דת מחוץ לרבנות הראשי. ארגון 'חוופות' נותן מענה לזוגות שנאלצים או בוחרים לערוך חופה כדת משה וישראל מחוץ לרבנות הראשית.

ח"כ משה ארבל (ש"ס) כתב בפנייתו למשרד המשפטים:

"בגלל חומרת הדברים וההתרסה בפני הכנסת על הפרת החוק בריש גלי וברגל גסה, ופרק הזמן הממושך אשר חלף מאז ניתנה ההודעה על עבודת המטה המסדירה את האכיפה בתחום זה אבקש לדעת מה נעשה מאז וכיצד בכוונת כבודו למגר את התופעה החמורה הזו המהווה פגיעה בשלמות העם מחד ובשלטון החוק מאידך".