ח"כ אמסלם: יש אנשים שמתנהלים בזרמים כאלה ואחרים, לא מעניין אותי, אני מעניין אותי עם ישראל. מעניינת אותי היהדות של סבא שלי זכרונו לברכה, אבל זה לא אומר הפקרות. אני רוצה יהדות מקבלת.

בראיון בתכנית חיידק פוליטי עם נחמה דואק בערוץ הכנסת בתאריך ה-3.10.2017 התבטא יו"ר וועדת הפנים והגנת הסביבה, ח"כ דודי אמסלם (הליכוד) במספר סוגיות הנוגעות לזהותו הדתית ויחסו כלפי היהדות, וכן למתווה הכותל אשר נידון במסגרת דיוני הוועדה שהוא עומד בראשה.

על יום השבת:
אני אוהב מידי פעם לשמוע שיעור תורה, זה מרתק אותי אני אוהב את זה. אני אוהב לשמוע הלכות, תלמוד, אני כל שבת בבית הכנסת. אצלי שבת זה שבת, הולך לבית הכנסת, הולך לקידוש, אני אוהב את זה. אני שומר שבת כהלכתה, כשהייתי צעיר הייתי הולך לכדורגל בשבת, אבל הפסקתי. אני מקבל כל אחד, הילדים שלי, אני אוהב אותם בכיף עושים מה שהם רוצים. בתשובה לשאלה: העניין הוא שהחילונים עזבו את ארון הספרים היהודי וכל מה שקשור לעניין הזה לדתיים ולחילונים, ואז הם צועקים כפייה דתית? המסר המרכזי שיגאל (גואטה) רצה להעביר הוא שבעיקר ביהדות הספרדית זאת יהדות יותר מכבדת, פחות מילטטנטית. בסוף זה גם נכון, הרי הבן שלי כשהוא אומר לי שהוא לא רוצה ללכת לבית הכנסת, אני מכבד את זה, ומאמין שבעוד כמה שנים הוא יבין שזה חשוב ויילך בעצמו, כמו שזה קרה לי. 

בתשובה לשאלה: אם הזכרת את יגאל גואטה, היה פה גם יעקב מרגי מש"ס שאמר שש"ס הקצינה והיא הפכה ליהדות התורה.  אני מסכים, זה לא אומר שאתה יהודי פחות טוב, אלא יותר מחבק יותר מכבד. זה לא אומר שאתה לא יהודי פחות טוב, יותר מחבק, יותר מלטף, גם אם מישהו לא מקפיד, בסדר אולי מחר הוא יקפיד. אני לא מנדה אותו, גם לא מדבר איתו יותר מידי. מבחינתי היהדות חופש הבחירה, זה ערך יהודי ייסודי, הרי הקדוש ברוך הוא יכל להראות לנו שהוא נמצא בעולם, ואז כולנו היינו מטבע הדברים יהודים דתיים. חופש הבחירה זה דבר חשוב, כל אחד והבחירה שלו.

בתשובה לשאלה: בוא נדבר על מתווה הכותל, מה אומרים הרפורמים והקונסרבטיבים, בוא תתייחסו אלינו כשווים. אנחנו יהודים כמוכם, קצת יותר פתוחים, מחבקים בצורה אחרת. תנו לנו לחיות לצדכם, ואתה התנגדת למתוה הכותל?  בתוקף! זה בכלל לא סותר את מה שאמרתי. אני אמרתי כל רפורמי שרוצה לבוא ולהתפלל יחד איתי בכותל אהלן וסהלן תיכנס. אגיד לך מה הבעיה, הבעיה היא לא הכותל, בארה"ב הם טוענים ש60% מהילדים שלהם מתבוללים, וגם אלה שלא אין לה זיקה לארץ ישראל. אמרתי להם אני הלכתי לבית כנסת אורתודקסי, שמה אף אחד לא מתבולל, וכולם מבינים את הזיקה לארץ ישראל. אני אמרתי להם, אם נהיה רפורמים בארץ ישראל, הילדים שלנו לא יהיו כאן, אנחנו הורסים את היהדות, ואי אפשר להתעלם מזה. צריך להבין הרפורמי הראשון שהיה זה ישו, ישו היה יהודי, ואגב תלמיד חכם ממנו התפתחה הנצרות. צריך להבין יש לנו מסורת בת 3,500 שנה ככה התנהגנו עד לפני 100 שנה, צריך להבין יהודים עלו על הכבשן. זה מה ששמר עלינו זה שמירת הכללים.

בתשובה לשאלה אבל יש הקצנה?  לא בנושא הזה.
בתשובה לשאלת המראיינת ומה עם שירת נשים? נחמה שרה, אביגיל שרה. את עכשיו עושה שקשוקה, לא בנושא הכותל. אני חושב שהכותל זה שריד בית המקדש, זה לא חשוב שהוא היה חומה והפכו אותו לבית כנסת. הוא סימבול מאז ומעולם, מאז חורבן הבית, יהודים באו והתגעגעו. 

בתשובה לשאלה מה קרה לאותו שריד? כששיחררו את הכותל לא הייתה הפרדה. מאז ומעולם, היהדות, תפתחי שולחן ערוך, יש ערכי צניעות, תפתחי תלמוד, תפתחי שולחן ערוך, אף פעם לא בתקופת התלמוד, ולא בתקופת המקרא ולא בתקופת המלכים. בגדול, תמיד מאז ומעולם זאת היהדות שלי. עכשיו אין לי בעיה אתה שומר תורה, אתה לא שומר, אתה יהודי כמוני, אל תשנה לנו את הכללים. אגב, אני רוצה לומר משהו שהדהים אותי, אני נסעתי לארה"ב לפני 4 חודשים פגשתי את ראשי הפדרציות, באה איתי גברת מסוימת אמרה לי שהיא מראשי הרפורמים שם, אמרה לי אני עוקבת אחריך ראיתי שאתה מתנגד. אמרתי לה גברת את גרה כאן, אני נסעתי 15 שעות, מתי את היית בכותל? בכלל הם לא באים להתפלל.

בתשובה לשאלה אתה לא יכול להתעלם מהעובדה שבגלל הצבת הזאת שהחרדים השתלטו לנו על הדת, צעירים לא רוצים קשר ליהדות. מתחתנים בטקס אלטרנטיבי, מתחתנים בלי רב. את עושה עוול לעניין, תראי יש הלכה, ויש אנשים שמתנהלים בזרמים כאלה ואחרים, לא מעניין אותי, אני מעניין אותי עם ישראל. מעניינת אותי היהדות של סבא שלי זכרונו לברכה, אבל זה לא אומר הפקרות. אני רוצה יהדות מקבלת. הרפורמים בעצם רוצים לשנות את הדת.

בתשובה לתגובת המראיינת לגבי הזרם הרפורמי שהם לא משנים את ספר התפילה, הם קוראים את אותו ספר תורה שאתה קורא.  אני חקרתי את הסיפור של הרפורמים, הרפורמה התחילה לפני 150 שנה, הרפורמים התנגדו הלקמת מדינת ישראל, מחקו את ירושלים וציון מכל הסידורים, טענו שוושינגטון זה ירושלים, ואמריקה זה ישראל. מה זה תיקון עולם, זאת הדת שלהם. עזבו מצות, יש לנו דת עולמית, זאת הדת שלנו. אני אגיד לך מה כואב לי, אני קבעתי לשבת עם המנכ"ל של המשרד התפוצות, כדי לקבוע שיהיה תקציב לחינוך יהודי בתפוצות בארה"ב. הם לא יהיו שמה עוד 20-30 שנה.