ח"כ אמיר אוחנה: "המדינה איננה מדינת הלכה- הכפיה הדתית עושה רע בעיקר לדת"

את הדברים אמר ח"כ אוחנה בראיון שנתן לאתר האינטרנט 'ערוץ7' המזוהה עם הציבור הדתי- לאומי.
עוד הוסיף ח"כ אוחנה אשר הושבע לכנסת רק בשבוע שעבר, כי "אני לא נגד נישואין כהלכה, מי שרוצה מי שזה טוב לא בבקשה- אבל כמו כל דבר, כליברל, אני רוצה שיבואו אל הדת ממקום של בחירה, המצב הזה שבו אין בחירה אלא רק כפיה כמעשה הוא מצב לא רק רע למדינה אלא בעיקר רע לדת. כאשר אתה כופה אתה יוצר רגשות שלילים, אם תמשך הכפיה בתחום הנישואין ובשאר התחומים ואם המפלגות החרדיות ימשיכו להפעיל כח ולהתנגח בציבור החילוני זה יביא אותנו לנקודת פיצוץ".

להלן דבריו של ח"כ אמיר אוחנה בראיון לאתר 'ערוץ7'-

 "אני לא מתכוון להעביר אף חוק נגד ההלכה, מכיוון שהמדינה איננה מדינת ההלכה.
ההתיחסות של המדינה לאזרחיה איננה הלכתית,, קח את דוגמת השבת- אין אף חוק שמחייב שמירת שבת.
לגבי נישואין אנחנו המדינה המערבית היחידה שהנישואין בה הם אך ורק נישואין ברבנות, נישואין דתיים. על פי הלכה, אבל על פי ההלכה של  חלק מהמגזר היהודי, כי יש חלק שיש להם דעות אחרות, השקפות אחרות.

אני חושב שזה מצב שצריך לתקן אותו, אני לא נגד נישואין כהלכה, מי שרוצה מי שזה טוב לא בבקשה- אבל כמו כל דבר, כליברל, אני רוצה שיבואו אל הדת ממקום של בחירה, המצב הזה שבו אין בחירה אלא רק כפיה כמעשה הוא מצב לא רק רע למדינה אלא בעיקר רע לדת. כאשר אתה כופה אתה יוצר רגשות שלילים, אם תמשך הכפיה בתחום הנישואין ובשאר התחומים ואם המפלגות החרדיות ימשיכו להפעיל כח ולהתנגח בציבור החילוני זה יביא אותנו לנקודת פיצוץ.

אני חושב ש'הבית היהודי' ניזוקו בעקבות הסרטון שלהם בתקופת הבחירות כנגד קהילת הלהט"ב- הם ניזוקו. אני חושב שגם אצלהם יחול שינוי ומקווה לראות את זה בקרוב."

לדבריו המלאים של ח"כ אוחנה באתר 'ערוץ 7', לחצ/י כאן 

שינוי גודל גופנים