ח"כ אמיר אוחנה הודיע כי הוא יגיש הסתייגות על הצעת חוק ההסכמים לנשיאת עוברים בכדי שגם זוגות חד מיניים יכללו בחוק ויוכלו לקיים הליך פונדקאות בארץ. ראש הממשלה בנימין נתניהו: "אתמוך בתיקון החוק

אתמול, שני 16.07.2018 הודיע ח"כ אמיר אוחנה (הליכוד) כי יגיש תיקון להצעת החוק ההסכמים לנשיאת עוברים (אישור הסכם ומעמד היילוד), בכדי שלחוק יתווספו אבות יחידנים. משמעות התיקון יאפשר לזוגות חד מיניים לקיים הליך פונדקאות בארץ.

כזכור, במהלך שבוע שעבר תיקנה ועדת העבודה, הרווחה והבריאות, בעקבות בקשה לדיון מחודש את הצעת חוק הפונדקאות לפיה יורחב מעגל הנשים הזכאיות לבצע פונדקאות בישראל גם לנשים בלא בן זוג, אשר סובלות מבעיה רפואית שלא מאפשרת להן לשאת היריון, ברוב של 8 חברי כנסת תומכים אל מול 4 חברי כנסת מתנגדים.

ראש הממשלה בנימין נתניהו (הליכוד): "ח״כ אמיר אוחנה דיבר איתי לא פעם על חוק הפונדקאות. הוא העלה נקודה מאוד פשוטה: לאמהות יחידניות יש זכות לתהליך פונדקאות, אבל לאבות יחידנים אין זכות כזאת. זה פשוט לא הוגן וצריך לתקן את זה. לכן הודעתי לו היום בישיבת סיעת הליכוד שאני אתמוך בתיקון החוק שהוא יגיש".

ח"כ אמיר אוחנה (הליכוד): "נושא הפונדקאות קרוב לליבי במיוחד מסיבות ברורות. זו הדרך בה הצלחתי להקים את משפחתי, בה הצלחנו אלון ואני להביא לעולם את אלה ודוד המקסימים שממלאים את חיינו בהרבה אושר. שוחחתי עם ראש הממשלה לא פעם בנושא זה, כשהמסר שביקשתי להעביר הוא שיש לאפשר גם ללהט"ב לקיים תהליך פונדקאות בארץ. אני רואה בכך את הבשורה הגדולה ביותר שאפשר להביא ללהט"ב, יותר מנישואים ויותר מכל נושא אחר – בשל העובדה שהוא איננו הצהרתי או סמלי בלבד – אלא שיש בו שינוי אמיתי לחייהם של אנשים. שינוי חיובי, שינוי מבורך. גם בשבועות האחרונים שוחחתי עם רה"מ בנושא זה, בהקשר לתיקון לחוק שיובא בקרוב לכנסת ע"י ס.שר הבריאות ליצמן. במסגרת ההצעה, יתווספו נשים יחידניות לאוכלוסייה הרשאית לנהל הליך פונדקאות – אך גברים יישארו מחוצה לה. כפי שהצהרתי בשבוע שעבר, אני מתכוון להצביע נגד החוק, אך בכך זה לא יסתיים: בכוונתי להגיש בזמן הקרוב חוק פונדקאות שיכלול גם אותנו. ראש הממשלה הבטיח שהחוק יזכה לתמיכתה של סיעת הליכוד. הבאת חיים לעולם, כשהיא בהסכמה, ברצון ובהשתתפות פעילה של כל הצדדים המעורבים, יש בה ברכה גדולה לאלפי ואולי לעשרות אלפי משפחות בישראל. גם למשפחה שלי".

יו"ר המחנה הציוני אבי גבאי: "ראש הממשלה בנימין נתניהו,  לך עם האמת שלך עד הסוף. העבר עוד הלילה את התיקון שיאפשר פונדקאות לאבות יחידנים. מובטח לך גם רוב עם עוד 24 אצבעות שלנו".

ח"כ מירב בן ארי (כולנו) : "אחרי תקופה ארוכה של דיונים, ישיבות, שיחות ופגישות סביב חוק הפונדקאות ולאחר ההבנה שיש בו פגיעה מהותית בשוויון – החלטתי להצביע נגד. אגב, היום באופן מפתיע נזכר רוה"מ שיש חוק פונדקאות והביע את תמיכתו בפונדקאות לגברים יחידנים. חבל שלא היה לצידם במשך חודשים של דיונים בוועדה וכל האירוע הזה היה נמנע".