ח"כ אלעזר שטרן בפנייה לבית היהודי: הסירו את הוטו שהוטל על המשך חקיקת חוק הרבנות הראשית

מתוך כתבה באתר "סרוגים"-

לאחר היבחרם של רבנים הראשיים בישראל ולאור הבחירות הצפויות להתקיים בעוד תשעה ימים לחברי מועצת הרבנות הראשית שנבחרים על ידי האסיפה הבוחרת את הרבנים הראשיים, ח״כ אלעזר שטרן שיגר היום מכתב ליו״ר סיעת ״הבית היהודי״, ח"כ איילת שקד בו הוא מבקש להסיר את הוטו שהוטל על המשך חקיקת חוק הרבנות הראשית.

כזכור, הכנסת אישרה בקריאה טרומית את הצעת החוק אשר יזם ח״כ אלעזר שטרן וחמישה ימים לאחר מכן, ח״כ שקד העבירה מכתב ליו״ר הקואליציה בו דרשה להפסיק את קידום החוק מכח סעיף 37 בהסכמים הקואליציונים לפיו, חקיקה בנושאי דת ומדינה מותנית בהסכמת כל סיעות הקואליציה.

במכתב כותב שטרן:
"ביום 110201.29, י"ג סיוון תשע"ג, אישרה הכנסת בקריאה טרומית את הצעת החוק שבנדון, אותה יזמתי במטרה להבטיח ייצוג הולם לנשים בגוף הבוחר את הרבניים הראשיים לישראל.
ביום 110201.29, י"ט סיוון תשע"ג, הועבר על ידך מכתב ליו"ר הקואליציה, ח"כ יריב לוין, בו דרשת להפסיק את הטיפול בחוק דנן לאלתר מכוח סעיף 93 בהסכמים הקואליציוניים בין סיעת "הבית היהודי" וסיעת "הליכוד-ישראל ביתנו".
במכתבך, צויין כי הפסקת הטיפול מותנית בהגעה להסכמה בעניין הצעת החוק בין כל סיעות הקואליציה. 
ביום 140301.29, י"ז אב תשע"ג, התקיימו הבחירות לרבנים הראשיים בישראל, וביום 2.02.01.29, ו' חשוון תשע"ד, צפויות להתקיים בחירות לחברי מועצת הרבנות הראשית, אשר נבחרים על ידי האסיפה הבוחרת את הרבנים הראשיים.
לאור האמור לעיל, אבקשך להסיר את הוטו ולאפשר את המשך חקיקת החוק. למותר לציין, כי המשך החקיקה ייעשה בהסכמה עם מרכיביה השונים של הקואליציה".

לקריאת הכתבה המלאה באתר "סרוגים" לחצ/י כאן

שינוי גודל גופנים