ח"כ אלעזר שטרן: אפעל לצמצום משמעותי של חופשות תלמידי הישיבות

 
מתוך עמוד הפייסבוק של ח"כ אלעזר שטרן-

אתמול הגיע למליאה שר הביטחון להשיב על שאילתה דחופה שהגשתי בנושא חופשת תלמידי הישיבות. החופשה, שניתנת לתלמידי הישיבות מכוח תקנות שר הביטחון, מונה כ-76 ימים בשנה. מאידך, חופשה של חייל לוחם בצה"ל, שגם היא חתומה על ידי אותו שר ביטחון, מונה 20 ימים בשנה.
 
שר הביטחון לצערי הרב הקריא תשובה שבין השאר משווה בין חופשה של חלק מתלמידי הישיבות לבין חופשת תלמידי תיכון. קיוויתי בשביל השר, והאמת בשביל כולנו, שצורכי הביטחון של מדינת ישראל מנעו מהשר מלהתעמק בתשובה קודם שהקריא אותה.
 
חזרתי ושאלתי אותו, האם מקובל עליו המצב הבא: בחור ישיבת הסדר שסיים את פרק שירותו הצבאי שכלל 16 (!) חודשי שירות, שב לישיבתו ובשלושת החודשים הבאים שוהה בחופשה למעלה מחודש וחצי, בהתאם לתקנות שר הביטחון, בו בזמן שחבריו הלוחמים שאותם "נטש" בצה"ל נהנים מחופשה בת חמישה ימים בלבד.
 
ללמוד תורה זה באמת קשה ואכן גם חשוב מאד, אך האם לא הגזמנו???
 
חה"כ גפני ביקש את רשות הדיבור תוך שהוא מציין שבישיבות שהוא מכיר אין משמעות לחופשות האלה כיוון שממילא לומדים ללא הפסקה גם באותם ימי חופשה.
 
מבטיח להמשיך ולפעול, גם בוועדה לשוויון בנטל, לצמצום משמעותי מאד בימי החופשות האלה. החרדים, אני מניח, לא יתנגדו לאור טענתו של חה"כ גפני שהם ממילא לא מנצלים את אותן חופשות וממשיכים ללמוד בישיבות (?!). איגוד ישיבות ההסדר או לחלופין איגוד הישיבות הציוניות הגבוהות לא יתנגדו- או כיוון שיאמצו את תושבתו של חה"כ גפני או כיוון שבסופו של דבר גם להעזת הפנים ולבושה מהשכנים והחברים שנשארו לשרת יש גבול.

לידיעה המלאה בעמוד הפייסבוק של ח"כ שטרן לחצ/י כאן