ח"כ אלעזר שטרן: "אם חוק הגיור לא יעבור לא אהיה חבר קואליציה"

חוק הגיור ממשיך לעורר סערה – לאחר שיו"ר סיעת "התנועה", השרה ציפי לבני, הכריזה אמש (21.10.14) שסיעתה תמשיך לקדם את החוק גם במושב הקרוב, חרף התנגדותו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, היום (22.10.14) היה זה ח"כ אלעזר שטרן שהכריז כי במידה והחוק לא יעבור הוא יפרוש מהקואליציה. 
קראו את עיקרי דבריו של ח"כ שטרן וצפו בראיון המלא איתו.

כזכור, לפי הצעת "חוק הגיור" של שטרן, תוענק סמכות הגיור גם לבתי דין פרטיים, אשר אינם כפופים לרבנות הראשית. המשמעות בפועל היא הקמתם של 30 הרכבי גיור נוספים ברחבי הארץ כאשר כל רב של מועצה מקומית או עיר יוכל להקים בית דין לגיור. בנוסף, כל מתגייר יוכל לבחור היכן להתגייר. 

להלן עיקרי דבריו של ח"כ אלעזר שטרן:
"אם חוק הגיור לא יעבור לא אהיה חבר קואליציה… היא (ציפי לבני) יודעת שאני לא אהיה חבר קואליציה, עם כל המשמעויות שיש לדבר הזה. היא מבינה שעם התנהגות כזו של ראש ממשלה, צריך להיות סימן שאלה גדול על מה אנחנו עושים שם. הולך ונהיה קשה להיות בממשלה הזו מבחינה אמיתית, ערכית. אני בממשלה לא שר, אין לי משרד יותר גדול או רכב. אני שם בשביל לעשות את הדברים… לא אהיה חבר קואליציה גם אם ציפי לבני תגיד שאנחנו לא עוזבים את הממשלה… אני לא מבין מה הוא עשה (בנימין נתניהו). ראש הממשלה ביקש ממני אישית להגיע להסכם עם הבית היהודי. לקח לי הרבה זמן, הסכמתי. דרך שליח קרוב מאוד שלו הוא ביקש, 'תוותר בבקשה על החוק, נביא את זה להחלטת ממשלה'. הבאנו את זה. אבל הוא דוחה אותי כבר חודשיים. מלשכתו נמסר לי שזה יעלה ביום רביעי. יש כאלה שאומרים שהייתה לו פגישה עם מישהו מהחרדים ושהם דיברו על עניינים ערכיים חשובים מאוד, על עתידה של מדינת ישראל, והוא החליט לא להעביר… יכול להיות שציפי לבני מצמצה. נכון לכרגע היא לא הלכה עם זה עד הסוף, אבל אני אלך עם זה עד הסוף. לא אהיה חבר קואליציה אם חוק הגיור לא יעבור בזמן הקרוב… אני רוצה שזה יעבור בהסכמה כמה שיותר רחבה. בחוק יש מתינות יחסית. טוב לי שרוב מוחלט של רבני הציונות הדתית יתמכו בו, זה מה שקורה היום. אני חושש שאם הוא יובא לממשלה בגלל החשש ההזוי של הבית היהודי, אולי הרפורמים והקונסרבטיבים ימצאו משהו ואז הם יכולים להתנגד. אני לא רוצה, אבל אם אין ברירה אנחנו הולכים לכנסת… אני מקווה שהוא (בנימין נתניהו) יבין את התקלה החמורה שהוא עשה ויתקן את עצמו… המשמעות של חוק הגיור זה קירוב תל אביב לברלין. מה שזה אומר הוא שמדינת ישראל לא תהיה מדינה יהודית, ואם לא תהיה מדינה יהודית – מה אנחנו עושים במזרח התיכון? אנחנו יכולים להיות במקומות יותר טובים מהמקום הנפיץ הזה…" 

הראיון המלא שהעניק ח"כ אלעזר שטרן לאתר Ynet:

לידיעה המלאה באתר Ynet לחצו כאן

שינוי גודל גופנים