ח"כ אליעזר מוזס: ״אני לא יודע מה לנשים ולקדושת הכותל המערבי״

את הדברים אמר ח"כ אליעזר מוזס בתגובה לביקורה של ח"כ קסניה סבטלובה בכותל המערבי והדלקת נר ראשון ברחבת הכותל יחד עם ארגון נשות הכותל. עוד הוסיף ח"כ מוזס כי "מה שיותר כואב לי, אדוני היושב-ראש, באה חברת כנסת, שאני לא יודע אם היא פעם ביקרה כבר בכותל המערבי,
באה בחסות החסינות, מכניסה שם את המנורה".

בתגובה ענתה לו על גבי המליאה ח"כ סבטלובה כי "כולנו שרוצים לקיים מדינה מתקדמת, יהודית ודמוקרטית, חייבים לכבד כל אחד בין אם שמו זלדה, קסניה, אבבה או אליעזר. רק ככה החברה הישראלית תצליח".
לאחר דבריה של ח"כ סבטלובה, התנצל ח"כ מוזס על עיוות שמה של חברת הכנסת.
ואילו ח"כ אלעזר שטרן הגיב לדברים באומרו כי "הכותל המערבי, ח"כ מוזס, שייך לכולנו. לנשים ולגברים, לדתיים ולחילוניים, לצברים ולעולים חדשים, לאלו שפוקדים אותו לעיתים קרובות ולאלו שבאים להתפלל בסמוך אליו לעיתים נדירות.
הכותל הוא של כולנו ונכון ימצאו שם הסדרים נאותים שמכבדים זאת. מותר שתהיה מחלוקת אבל הזלוזל אינה הבעת דעה אלא הסתה."

להלן דבריו של ח"כ אליעזר מוזס:  "אדוני היושב-ראש. הכותל המערבי הוא המקום שייחד והמאחד את עם ישראל לדורותיו. מי שראה שלשום את הכותל המערבי – מצד אחד, הדלקת נר חנוכה על-ידי ראש הממשלה ועוד חשובי הציבור, רבנים, כדת וכדין כמו שראוי בכל הדורות, ומצד שני, באו שם קבוצת נשים, עשרות נשים, שאני לא יודע מה להן ולקדושת הכותל המערבי, ושיבשו שם את כל המערכות, והכניסו שם מצב של בוקה מבוקה ומבולקה. מה להן ולכל ההתרפקות על אבני הכותל המערבי שאנחנו מבקשים: "והשב ישראל לנויהם כוהנים בעבודתם ולוויים בשירם ובזמרם"?
הרי הרפורמים האלה כבר הוציאו את יום ירושלים לפני כמאה שנה מספרי ההתפילה, והוציאו במקום: "שפוך חמתך על הגויים" את: שפוך אהבתך אל הגויים. ומה לא עשו על-מנת להתאחד ולהיות ככל הגויים בית ישראל? ועכשיו מה רוצים, להפוך את הכותל המערבי למקום כזה? אבל מה שיותר כואב לי, אדוני היושב-ראש, באה חברת כנסת, שאני לא יודע אם היא פעם ביקרה כבר בכותל המערבי, בחסות החסינות, מכניסה שם את המנורה. המשטרה לא נתנה, המאבטחים לא נתנו. בחסות החסינות באה והכניסה את המנורה. ואיזה ניצחון מוחץ היה שם, איזה ניצחון. "קטניה", "סלבטניה", אני לא יודע איך שקוראים לה, מה השם בדיוק, "טניה".
בכל אופן, הדבר הזה, אדוני היושב-ראש, זה לא יכול להיות שבשם החסינות יוכלו לעשות כאלו דברים, ועל אחת כמה וכמה במקום הקדוש הזה, שכל פעם היה מאחד והיום זה פשוט היה מעמד של חרפה ובושה לראות מה שהיה שם. תודה.״

להלן תגובתה של ח"כ סבטלובה:
"גאה בשמי ותפוצתי! ושכל אחד יהיה גאה בשמו ותפוצתו! "לכל איש יש שם שם שנתן לו אלוהים ונתנו לו אביו ואימו". מילות השיר שכתבה זלדה מישקובסקי, שמקור שמה, לא עלינו- גרמני.ח"כ מוזס, מנחם אליעזר לייזר מוזס, העליב ותקף אותי במליאת הכנסת בגלל ששמי הוא קסניה סבטלובה.
להלן תגובתה של ח״כ קסניה סבטלובה: ״כמה אירוני זה שזמן קצר לפני שאני עולה לנאום במסגרת ציון יום הפליטות והגירוש של יהודי ארצות ערב ואיראן, מראה לנו מוזס את גזענותו ושנאתו לחלק בציבור הישראלי.במדינת ישראל לכולם ולכולן זכות לכבוד. אתמול הייתי בכנס לציון 30 שנים לעליית יהודי אתיופיה, אני עליתי מברית המועצות לשעבר והיום אדבר על יהודי ארצות האסלאם.כולנו שרוצים לקיים מדינה מתקדמת, יהודית ודמוקרטית, חייבים לכבד כל אחד בין אם שמו זלדה, קסניה, אבבה או אליעזר. רק ככה החברה הישראלית תצליח.
אני מתביישת שאלו הם נבחרי הציבור שלנו וגאה בשם שלי ובתפוצה שלי, ושכל אחד ואחת יהיה גאה בשמו ובתפוצה שלו; בין אם המוצא הוא מברית המועצות, אתיופיה, מדבר אידיש, שמו מוחמד או לייזר מוזס. תהיו גאים והתנגדו לכל גזענות וזלזול!״