ח"כ איילת שקד בחוג בית של המפלגה: "המטרה העיקרית שלנו היא כיבוש הרבנות הראשית".

אתמול, רביעי 29.1.2020 נערך חוג בית של מפלגת ימינה בירושלים בו לקח חלק ח"כ איילת שקד, חברת הכנסת לשעבר מספר 7 עידית סילמן ומספר 8 ברשימה העיתונאית שרה ב"ק.

במהלך חוג הבית התייחסה ח"כ איילת שקד אל הרבנות הראשית ואמרה כי המטרה העיקרית של מפלגת ימינה היא כיבוש הרבנות הראשית".

כזכור, מפלגת 'הימין החדש' בראשון שר הביטחון ח"כ נפתלי בנט הודיעה עוד בטרם האיחוד עם הבית היהודי והאיחוד הלאומי כי בכוונתם למנות רב ראשי ציוני. כמו כן, מפלגת הימין החדש הצהירו כי המסגרת המו"מ הקואליציוני הם ידרשו את  תיק הדתות.

ח"כ איילת שקד (הימין החדש):

"המטרה שלנו הראשונה בכנסת הבאה למנות רב מהציונות הדתית. זה דבר שאין סיבה שאם כולנו נלכד כוחות, גם אנחנו וגם מפלגות אחרות שזה אכפת להם, לא נצליח לעשות. וצריך לעשות את זה מעכשיו. הבחירות הן בסוף הקדנציה אבל צריך להיערך ולמנות אנשים לגוף הבוחר, זה דבר מאוד מורכב. כשנכנסו לכנסת עוד ב-2013 היינו צעירים והבחירות נפלו עלינו, אבל לאחר מכן כשלמדנו איך עושים פוליטיקה, אז בבחירות לרבנות לירושלים כבר לא וויתרנו ודאגנו שיהיה רב מהציונות הדתית הרב שטרן".

ח"כ אלעזר שטרן (כחול לבן) הגיב לפרסום וצייץ:

"‏ימינה ושקד איבדו את הבושה. הם מזלזלים בציונות הדתית וחושבים שמדובר בעדת פתאים. שקד היא זאת שהטילה וטו על צירוף נשים לגוף הבוחר של הרבנות הראשית, הצעת חוק שהגשתי עוד ב-2013 וסיכלה כבר אז כל סיכוי לבחירת רב ראשי ציוני. היא המשיכה לטרפד בהיותה שרת משפטים כששבתי והעלתי הצעת חוק זאת".