ח"כ אייכלר בשאילתה דחופה לשר לביטחון פנים: "מה נעשה כדי למנוע פגיעה בחופש הדת בעתיד".

היום, רביעי 23.9.2020 ח"כ ישראל אייכלר (יהדות התורה) פנה לשר לביטחון פנים אמיר אוחנה (הליכוד) בשאילתה בנושא דריסת קדושת חג ראש השנה על ידי המשטרה.

ח"כ ישראל אייכלר (יהדות התודה) שאל:

"במהלך תפילות ראש השנה הגיע מפקד משטרת חיפה אמיר גולדשטיין לחצר בית הכנסת סערט ויז'ניץ למרות השמירה על ההנחיות במקום. ברצוני לשאול, מי נתן הוראה להופעה תקשורתית בחסות המשטרה, ומה נעשה כדי למנוע פגיעה בחופש הדת בעתיד. יש היום תיק 4000 הנוגע לשוחד תקשורתי, קיים חשש כבד שדבר כזה קורה בין שוטרים וקצינים שרוצים לקבל סיקור תקשורתי חיובי ובתמורה לכך מביאים את כלי התקשורת למקום אטרקטיבי על חשבון כבודם של המתפללים וקדושת החג".

ח"כ אייכלר הקריא במליאה את עדויות המתפללים לפיהן הייתה שמירה קפדנית על ההנחיות, והשוטרים אפילו לא נכנסו לבית הכנסת כדי לבדוק זאת. השוטרים הגיעו מספר פעמים, כאשר פעם אחת הייתה בערב בשעה שכל המתפללים היו בכלל בבית הכנסת, והשוטרים עמדו בכיכר בחוץ, לעיני הצופים והתקשורת, וערכו הופעה תקשורתית. לדברי המתפללים, הם הרגישו כמו היהודים בזמנים אפלים שהמשטרה באה לפזר אותם מבית הכנסת.

סגן שר הפנים ח"כ גדי יברקן (הליכוד) השיב בשמו של שר לביטחון פנים ואמר:

"השר לביטחון פנים אמיר אוחנה הנחה לחדד את הנהלים על מנת לוודא שגורמים משטרתיים לא יתנהלו מול כלי התקשורת שלא באמצעות דוברי המשטרה. השר הנחה את המשטרה להפגין שיקול דעת בכל הנוגע לכניסה ולצילום אירוע במהלך תפילות חג וקדשי ישראל".