ח"כ אייכלר בפנייה ליו"ר הכנסת לביטול סיור הוועדה לקידום מעמד האישה בבית שמש: אף אישה מתושבות העיר, לא תצא נשכרת.

בתאריך ה- 22.11.2017 הוציאה יו"ר הוועדה לקידום מעמד האישה ושוויון מגדרי, ח"כ עאידה תומא סלימאן (הרשימה המשותפת) תגובה למכתבו של ח"כ ישראל אייכלר (יהדות התורה), ליושב-ראש הכנסת, יולי אדלשטיין (הליכוד), הדורש לבטל סיור מתוכנן של הוועדה בראשה ח"F סלימאן עומדת, בבית שמש, בנושא הדרת נשים.

להלן עיקרי הדברים:
ממכתבו של ח"כ ישראל אייכלר (יהדות התורה):
כל מי שמכיר מעט את הדינמיקה בעיר יודע כי שום תועלת עניינית לא תצמח מסיור כזה. אין מנוס מהבנה כי מטרתו היחידה של הסיור, לעורר פרובקציה תקשורתית, הסיור יקדם רק את מעמדם של ארגוני הנשים והרפורמים. בעיר בית שמש חיים זה לצד זה מגוון אוכלוסיות. לאחרונה הועלו טענות שונות על שלטי צניעות שנתלו בעיר. סיור של הוועדה בשכונות החרדיות נועד להסעיר את הרוחות ולעורר שנאה ומדנים נגד הציבור החרדי.
ההתגרות הזו עלולה לגרום לתגובות קשות ואולי אף חלילה למקרי אלימות מצד מפגינים ושוטרים . ברור לכולם, כי מי שייצאו נשכרים מהסיטואציה שכזו הם ארגוני הנשים הרפורמיים ולא אף אישה מתושבות העיר.

יו"ר הוועדה לקידום מעמד האישה ולשוויון מגדרי, ח"כ עאידה תומא סלימאן (הרשימה המשותפת):
מדובר בניסיון נוסף לשמר את הדיכוי וההדרה עמם מתמודדות נשות העיר בית שמש מזה שנים רבות ולגרום לנו הנשים לעצום עיניים נוכח תופעות מדאיגות ומקוממות. לא נאפשר עוד את הגבלת חופש הבחירה והתנועה של נשים בבית שמש או בכל מקום אחר ונוודא שאותם ביטויי הדרה במרחב הציבורי יוסרו לאלתר, כפי שהורה בג"צ, חבל מאוד שח"כ אייכלר בחר להתייחס לשייכות הלאומית של יו"ר הוועדה במקום להתייחס לפעילות שלה ולגופו של עניין, ההקבלה של חברות וחברי הוועדה לאנשי הרב כהנא היא לא פחות מהזויה ומעוררת חלחלה.

הניסיון להשוות בין קבוצה אלימה וגזענית שהוצאה מחוץ לחוק לבין חברות וחברי כנסת מכהנים הוא ניסיון לעשות דה לגיטימציה לכל הנאבקות על זכויות נשים באשר הן. אם לחה״כ אייכלר היה אכפת ממגוון האוכלוסיות החיות בבית שמש, הוא היה מברך על סיור לימודי זה ולא משתמש בו בכדי לעודד אלימות כלפי חברות וחברי הוועדה, המסיתים יישאו אישית באחריות לכל פגיעה שתגרם למשתתפים.

ח"כ קסניה סבטלובה (המחנה הציוני):
לא מפתיע שאותם גורמים שאחראים להדרה של נשים, של רפורמים, ושל כל מה שלא הם, יבקשו שלא לערוך את הסיור החשוב בבית שמש. הדרישה למנוע את הסיור היא רק עוד אחת מהדרכים להדיר נשים. אם זה היה תלוי באייכלר, נשים כלל לא היו בכנסת. כך זה קורה במפלגתו. אלו שמבקשים לשמר את נגע הדרת הנשים, ימצאו אותנו ביום ראשון בבית שמש.

לקריאת המכתב המלא של ח"כ ישראל אייכלר (יהדות התורה):


שינוי גודל גופנים