ח"כ אורן חזן (הליכוד) על תופעת הקנסות לדוכני חב"ד שמציעים הנחת תפילין: "מה השלב הבא? שמי שילך עם כיפה קצת צבעונית מדי יקבל קנס?"

אתמול (ב') נאם ח"כ אורן חזן מעל דוכן הכנסת, ודיבר על התופעה במסגרתה פקחי עירייה נותנים דו"חות לחסידי חב"ד המקימים דוכן ופונים לעוברים ולשבים על מנת שיניחו תפילין. חזן העביר ביקורת על תופעת חלוקת הדוחות, ואף האשים את חלק מחברי הכנסת של האופוזיציה כי "שכחו מה זה להיות יהודים". 

במסגרת דבריו, אמר ח"כ חזן: "אנחנו עדים לאחרונה לתופעה מחרידה שחבר'ה של חב"ד שמקימים דוכנים ומציעים ליהודי להניח תפילין מקבלים דוחות. במדינת העם היהודי, דווקא אצלנו בבית, מי שחלילה מציע ליהודי אחר להניח תפילין, מסתכן בקנס. אנחנו מכבדים את כל הדתות. אבל כשאנחנו, שומו שמיים, לשמור על הדת שלנו…מה השלב הבא? שמי שילך עם כיפה קצת צבעונית מידי יקבל קנס?"
 
לאחר מכן התייחס חזן לחברי האופוזיציה וטען כי הם שכחו מה זה להיות יהודים: "אם לא נשמור על המורשת והמסורת, אנו לא ראויים לחיות במדינת ישראל. יש פה חברים באופוזיציה ששכחו מה זה להיות יהודים. שלא מבינים שרק לפני 70 שנה אנשים הובלו כצאן לטבח רק כדי שאנחנו היום נקיים את מה ששנים חלמנו. אם אנחנו לא נשמור על המסורת, אנחנו לא ראויים להיות כאן".
 
צפו בנאומו המלא של ח"כ חזן מעל בימת הכנסת:
 
לקריאת הכתבה המלאה באתר "כיפה": https://goo.gl/52RJbp