ח"כ אבידר בעקבות חילול שבת שנעשה להחרמת פסל בבלפור: "חברי הכנסת החרדים, לא יכולים להעלים עין מחילול שבת שאין בו פיקוח נפש".

אתמול, שני 7.12.2020 ח"כ אלי אבידר (ישראל ביתנו) התייחס בנאומו במליאה לחילול שבת שנעשה בשבת האחרונה בעקבות החרמת פסל של מפגין מאזור בלפור על ידי עיריית ירושלים.

ח"כ אלי אבידר (ישראל ביתנו) אמר:

"במהלך השבת האחרונה הורה בנימין נתניהו למשטרת ישראל ולעיריית ירושלים לפנות מיצג מחאה מרחוב בלפור. באמצע השבת, בשלוש לפנות בוקר יום שבת, הגיעו שוטרי משטרת ישראל יחד עם מנהל מחלקת הפיקוח של עירית ירושלים, ניסים דיין שמו, ופינו את פסל המחאה שהציב במקום האומן איתי זלאיט. נתניהו איבד עשתונות, וההזיה לא מסתיימת כאן. הוא הקפיץ למקום את להקת מוקיוני ביביסטן, לפני הגעת המשטרה, כדי לייצר תמונת ניצחון, באמצע השבת. נתניהו איבד את זה, אבל הוא לא הסיפור כאן. הסיפור כאן הוא המפלגות החרדיות. 48 שעות חלפו מאז המעשה הזה, ואיש מהשרים ומחברי הכנסת החרדים לא הוציא הגה מהפה. בשנת 1976 נפלה ממשלת רבין ז"ל בגלל שטקס קבלת מטוסי F-15 נערך בסמוך לכניסת שבת. לא חילל שבת, בסמוך. ב-2017 שר הבריאות יעקב ליצמן הגיש מכתב התפטרות מהממשלה על רקע ביצוע עבודות ברכבת בשבת, בהוראת הרבי מגור. ועכשיו נתניהו אומר למשטרה ולעירית ירושלים בין שישי לשבת, בשלוש לפנות בוקר, לפנות פסל, והם לא אומרים מילה. ראש עיריית ירושלים משה ליאון יכול לגלגל עיניים ואפילו להזיז את הכיפה מצד לצד ולומר שזו לא העירייה, שזו חברה מזרח ירושלמית שפינתה. זה לא נכון. מנהל מחלקת הפיקוח של העירייה היה במקום ומנהל מחלקת התביעות בעירייה, בשם חיים, היה ער בשישי בלילה ואף קיבל שיחת טלפון מעו"ד גונן בן יצחק בזמן הפינוי. העירייה ידעה. אבל גם חברי מועצת עיריית ירושלים החרדים לא הוציאו הגה מהפה עד לרגע זה. לא היה כאן פיקוח נפש שהצדיק חילול שבת ואפילו לא עבודה חיונית. נתניהו ראה את זה כפיקוח נפשו הפוליטית, אבל עליו כבר אמרנו שהוא לא כשיר. חברי הכנסת החרדים, שנוהגים להטיף לנו מוסר ודרכי אבות, לא יכולים להעלים עין מחילול שבת שאין בו פיקוח נפש, כשהם שותפים מלאים גם בממשלה וגם בעיריית ירושלים. גברתי היושבת-ראש, אנחנו לא נשתוק גם אם ניאלץ להפיץ פשקווילים ביידיש על דלתותיהם של ראשי הציבור החרדי וראשי הישיבות, כי כסף ותקציבים וכוח פוליטי זה לא הכול בחיים".