ח"כ אבידר בנאום במהלך המליאה: "נסו להשיג אישור למבנה בעבור הקהילות הקונסרבטיביות והרפורמיות, ותראו כמה שנים תצטרכו לחכות".

אתמול, שני 15.6.2020 נאם ח"כ אלי אבידר (ישראל ביתנו) במהלך המליאה והתייחס לממשל נתניהו, להסכמים שלו עם המפלגות החרדיות ולפגיעה בקהילות הקונסרבטיביות והרפורמיות כתוצאה מכך הגורמת לאפליה.

ח"כ אלי אבידר (ישראל ביתנו):

"לקהילת הלהט"ב אני רוצה לומר, מה השתנה מאז המחאה שלכם ב־2018? האם מערך החוקים במדינת ישראל הפסיק להפלות אתכם? האם נפסקה האפליה התקציבית נגדכם? המדינה נותנת מענה לקהילה בפריפריה? היא נותנת מענה ללהט"בים בקהילות מסורתיות? האלימות, פשעי השנאה וההסתה נגדכם נפסקו? משרד החינוך מפעיל את תקנת החינוך לסובלנות? מישהו מכם חושב שאמיר אוחנה יעשה משהו עבורכם? מישהו בקואליציה חשב לדרוש מהמפלגות החרדיות להתפשר בנושא זכויות האזרח והאדם שלכם? מישהו חשב לעצור את שיח השנאה על טיפולי ההמרה לקטינים? אתם יודעים שלא. אתם גם יודעים שהפתרון לא יבוא ממחאה סקטוריאלית, וגם לא אם כולכם תצביעו לליכוד, כי הליכוד היום הוא כבר לא מפלגה פוליטית, הוא מפלגת נתניהו.

במדינת ישראל צריך לאפשר לכל אחד להתחתן עם מי שהוא רוצה ואיך שהוא רוצה. במדינת ישראל צריך לאפשר לכל אחד לממש את הזכות האנושית להפוך להורה. רוב הציבור הישראלי מבין את זה ותומך בכם, אבל רק סדר חדש יהפוך את התמיכה הזאת למציאות, רק סדר יום שבו השלטון משרת את האזרח, ולא האזרח משרת את השליט.

ואני רוצה לומר לכל שוחרות ושוחרי הפלוראליזם הדתי במדינת ישראל: אתם האחרונים בתור של הממשלה הזו. אתם יודעים שכחול-לבן לא יעבירו חוקים למענכם. אתם יודעים שביבי לא סופר אתכם ושהשותפים שלו לא רואים בכם יהודים. אתם יודעים שישראל היא הדמוקרטיה היחידה בעולם שבה יהודים חייבים להתחתן על פי זרם האורתודוכסיה בלבד. זוהי מדינת היהודים ללא חופש דת ליהודים. רק בישראל בנצי גופשטיין יכול לקרוא להוציא את התנועה הרפורמית מחוץ לחוק, ורק בישראל ראש עיריית ירושלים, משה ליאון, יכול לומר ברדיו קול ברמה "שאם הרפורמים רוצים להתפלל אז לא בכותל". אם הכותל כל כך יקר, אז מה עם מתווה הכותל? מדוע כותל המשפחות מוזנח בכוונה ואין בו מינימום של שירותים? כל ראש רשות יגיד לכם שלהשיג אישור להקמת מקווה זה הדבר הכי קל בעולם. אבל נסו להשיג אישור למבנה בעבור הקהילות הקונסרבטיביות והרפורמיות, ותראו כמה שנים תצטרכו לחכות. לאפליה האיומה הזו יש סיבה אחת: ההסכם בין נתניהו לשותפיו מהמפלגות החרדיות – הוא ימלא כל גחמה שלהם, והם יצטרפו למערך ההגנה המשפטית שלו. לכן אתם חייבים להצטרף למחאה הכללית. לכן אתם חייבים שלטון שמשרת את האזרחים, ולא אזרחים שמשרתים את השליט.

אז מה עושים? הגיע הזמן לשלטון למען האזרחים ולא לאזרחים למען השליט. הגיע הזמן להגן על הדמוקרטיה ולעצור את הדיקטטורה. הגיע הזמן להבהיר לביבי וגם לשותפיו המתרפסים מכחול-לבן שאנחנו לא נהיה טורקיה וגם לא הונגריה. הגיע הזמן למחאה גדולה במוצ"ש, 27 ביוני, בשעה 20:00. אל תחפשו שיארגנו אתכם. אל תחפשו מנהיגים. אל תחפשו שיגידו לכם מה המסר ומה לעשות והעיקר, אל תפחדו. נצא ביחד לשמור על הדמוקרטיה, להפגין בעד החברה הישראלית, בעד חיים ליברליים חופשיים והוגנים. בלי לריב על קרדיט ובלי להתווכח על אגו. פשוט לבוא. בואו לכיכר ולכל כיכר שקרובה אליכם. היכן שאין כיכרות צאו לצמתים ותדאגו שייראו אתכם. בואו עם דגלי ישראל. דגל ישראל אינו שייך לנתניהו, הוא שייך לכולנו ללא קשר לאיזו מחאה מדובר. בואו לכיכרות ובואו נשמור על החוק".

ביבי טוב לנתניהו, ורע לכולנו – הגיע הזמן למחאה כוללת.העם מתעורר. נתניהו וחסידיו חַצוּ את הגבול בריצת האמוק מדמוקרטיה…

פורסם על ידי ‏אלי אבידר – Eli Avidar‏ ב- יום שני, 15 ביוני 2020

שינוי גודל גופנים