יו"ר ישראל ביתנו: "לנתק בין המכינות הקדם צבאיות הדתיות למשרד החינוך, הנותן גיבוי לרבנים המטיפים לערכים המנוגדים לערכי צה"ל"

הבוקר, ראשון 7.7.2019 פרסם יו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן פוסט בדף הפייסבוק שלו בו עונה לשאלות שנשאל ומפרט את עמדותיו וכוונותיו בנוגע לשירות המשותף, המכינות הקדם צבאיות ויחסי הדת והמדינה בישראל.

יו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן : "לאחר הריאיון אמש, בפגוש את העיתונות אצל רינה מצליח, הוצפתי באין ספור שאלות והערות. לכן, החלטתי שהכי טוב לענות לכולם בבת אחת כאן, בעמוד שלי:

1. הרב צבי יהודה קוק, אחד מהמנהיגים הרוחניים של הציונות הדתית וראש ישיבת מרכז הרב, וערי ז'בוטינסקי בנו של זאב ז'בוטינסקי, שני אנשים בעלי השקפת עולם שונה בכל הקשור לנושא דת ומדינה, הצטרפו בשנת 1950 ל"ליגה למניעת כפייה דתית". הרב קוק אפילו תרם כסף ל"ליגה". לצערי, מה שהיה בשנת 1950 לא יכול לקרות היום. הרב יוסף והרב לאו מהצד האחד, ומהצד האחר ישראל כץ ומירי רגב, לא היו מצטרפים למסגרת דומה אפילו לא בחלום.

2. כל מי שמעוניין ללמוד על תפיסת עולמו של ראש בית"ר ומנהיג התנועה הרוויזיוניסטית, זאב ז'בוטינסקי, בסוגיות דת ומדינה, שיקרא את ספרו של בנו ערי ז'בוטינסקי "אבי".

3. בכנס ב"מרכז הבינתחומי הרצליה" הדגשתי שאסור לשפוך את התינוק עם המים, ומה שצריך זה לנתק בין המכינות הקדם צבאיות הדתיות לבין משרד החינוך, הנותן גיבוי לרבנים משיחיים המטיפים לערכים המנוגדים לערכי צה"ל. כוונתי בראש ובראשונה היתה לרב יגאל לוינשטיין ולרב גיורא רדלר, מראשי המכינה הקדם צבאית עלי, ספינת הדגל של המכינות הקדם צבאיות. הראשון אמר על חיילות המשרתות בצה"ל: "הן נכנסות יהודיות (לצה"ל), הן לא יהיו יהודיות בקצה", והשני שיבח את היטלר! האיש אמר לא פחות ולא יותר שהיטלר הוא "הבן אדם הכי צודק שיש, ודאי שהוא צודק בכל מילה שהוא אומר… באידואלוגיה שלו הוא צודק במאה אחוז, חוץ מזה שהוא בצד הלא נכון". תוסיפו לזה את "פניני החכמה" של הרב אבינר, מראשי רבני יו"ש (שהיה תלמידו של הרב קוק), והרב שלום הכהן, מנהיגה הרוחני של ש"ס. האחד קבע שאין מקום לנשים בפוליטיקה והשני הוציא פסק הלכה שאוסר לנשים בהריון לעשות בדיקת אולטרסאונד.

4. התוצאה הישירה של המשיחיות הנ"ל היא, שבשנה האחרונה ראינו תופעות פסולות, כמו עשרות חיילים שהפנו את גבם כאשר מדריכת צניחה הדגימה תרגיל. או שחיילות באחד מהבסיסים בדרום הארץ לא הורשו לשיר בטקס ביום הזיכרון האחרון לחללי צה"ל.

5. לידיעת בצלאל סמוטריץ' והרב רפי פרץ – השירות המשותף בצה"ל החל באוגוסט 1948 עם הקמת הנח"ל, כאשר אחת השותפות המרכזיות ליסודו היתה תנועת בני עקיבא. גדוד קרק"ל הוקם בשנת 2004, ובין הנשים שהטביעו את חותמן כמנהיגות גיבורות בהיסטוריה של העם היהודי ומדינת ישראל, ניתן למנות את דבורה הנביאה, יעל אשת חבר הקני, שרה אהרונסון, חנה סנש, רש"ט הדר כהן (נפלה בשנת 2016 בשער שכם כאשר ניטרלה מחבל שדקר את חברתה), רב סמל במיל' קרן טנדלר (מכונאית מוטסת, נפלה בקרב בדרום לבנון במלחמת לבנון ה-2), וסרן תמר אריאל (הנווטת הדתיה הראשונה בצה"ל) ז"ל, ונשים רבות נוספות שהן דוגמה ומופת לכל לוחמי ולוחמות צה"ל".

בהמשך היום פורסם כי חייל טבעוני סולק מחדר האוכל בבסיס צאלים היות והמשגיח הביא לו מעדן סויה בחזקת פרווה אך 'מחשש למראית עין' דרש שיאכל אותו מחוץ לחדר האוכל  של הבסיס.

ח"כ אלי אבידר (ישראל ביתנו) הגיב לפרסום וכתב: "ברבנות הצבאית מפחדים מסויה? לא לשירת נשים, לא לחרדים בשירות צבאי ועכשיו גם לא למוצרי סויה? לסלק חייל שאכל מעדן סויה (פרווה!) מחדר אוכל? הגזמנו רבותיי, ההיסטריה של הרבנות מנהלת עכשיו גם את הצבא ומפקדיו".