ח"כ אביגדור ליברמן בישיבת סיעת ישראל ביתנו: "לא אהיה פרטנר לממשלת הלכה"

 היום, שני 27.5.2019 יו"ר ישראל ביתנו כינס מסיבת עיתונאים על רקע המשבר במשא-ומתן הקואליציוני לאחר שסירב להצעת הפשרה סביב חוק הגיוס ואמר כי מפלגתו תתמוך בפיזור הכנסת.

כזכור, מוקדם יותר הבוקר התבקש ח"כ מיקי זוהר להניח על שולחן הכנסת את הצעת החוק לפיזור הכנסת וזאת משום שראש הממשלה בנימין נתניהו מסרב להחזיר את המנדט לנשיא המדינה.

יו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן: "לא אהיה פרטנר לממשלת הלכה. הבהרנו את עמדתנו על חוק הגיוס, מפברואר 2018 ועד היום, לפני הבחירות וכשהיינו בקואליציה ובאופוזיציה- לא נסכים לשום שינוי, פסיק ונקודה, ולכן לכל בר דעת מדובר בעמדה עקרונית. כל מה שמפריד בין הקמת ממשלה להליכה לבחירות זו הנכונות של החרדים לצאת בקריאה שנייה ושלישית מהאולם, כמו שעשו בקריאה ראשונה. זה מה שהיה, לא ממציאים שום דבר חדש ולא מכניסים עיזים חדשות".

ח"כ אביגדור ליברמן מסביר כי המשבר אינו רק  סביב חוק הגיוס ואומר: "חוק הגיוס הפך לסמל ולא נוותר על הסמלים שלנו. כרוכים תחת הסמל הזה גם יחסים עם החרדים כגון: גשר יהודית, ביטול תוספת לעובדי שירות ציבורי שעובדים  בשבת, מפעל פניציה  וחוק המרכולים".

בנוסף, ח"כ אביגדור ליברמן מאשים את ראש הממשלה בנימין נתניהו כי החלטות ממשלה אינן מתקיימות ואומר: "זו הסיבה שאנו לא מסכימים שהנושאים של הגיוס יוסדרו בהחלטת ממשלה, כי שם הם פשוט מתבטלים כדוגמת מתווה הכותל. זה חייב להיות מקובע בחוק".