ח"כ אבוטבול בדיון מעקב על הקמת מתקני טהרה למוסלמים: "בנושא הזה כולנו ביחד".

אתמול, שני 17.8.2020 התקיים דיון בוועדה המיוחדת לעניין נגיף הקורונה בראשות ח"כ יפעת שאשא ביטון (הליכוד) בנושא מתקני טהרה למוסלמים נפטרי הקורונה ביוזמת ח"כ אימאן ח'טיב יאסין (הרשימה המשותפת).

כזכור, דיון זה הינו ישיבת מעקב לישיבה הקודמת שנערכה בנושא לפני כשבוע.

יו"ר הועדה ח"כ יפעת שאשא ביטון (הליכוד) פתחה את הדיון ואמרה:

"זו ישיבת מעקב מהשבוע הקודם. אמרנו שניפגש לראות איך פתרתם את הסוגיה שעלתה פה שבוע שעבר. למוסלמים שנפטרים אין מתקני טהרה. בנוהג שלהם זה לרחוץ את הנפטר בבית הנפטר והיום בקורונה זה כבר לא אפשרי. לדעתי צריך שיהיה מתקן טהרה למוסלמים כדי שיוכלו לבחור כן לקיים זאת במקום אחר מהבית. כיום אין להם כלל מתקני טהרה וזה עניין טכני שאין שום סיבה שלא ייפתר. ביקשנו מהמשרד לשירותי דת ומשרד הפנים לפתור את זה, לכן נשמח לשמוע אותם".

נציג משרד הבריאות אמר:

"אנחנו מעדכנים עדכונים אחרונים את הנוהל שלנו ואני מקווה שבימים הקרובים הנוהל הזה יצא. במקביל נעשתה התקשרות בינינו בין משרד הפנים והמשרד לשירותי דת עם הקמת מתקן הראשון שמורשה לבצע טהרה באום אל פאחם במרכז המסחרי אל נור".

ח"כ סעיד אלחרומי (הרשימה המשותפת) טען:

"בישיבה האחרונה שמענו את הדברים האלה שיש נוהל כמעט מוכן ואנחנו כרגע נמצאים באותה נקודה. אנחנו ביקשנו תשובות מאגף העדות במשרד הדתות ואני מצפה שיתחילו לפתוח מרכז גם בדרום ולא רק בצפון".

נציג משרד הפנים אמר:

"אנחנו רחוקים מאוד ממה שהיה בשבוע שעבר. במהלך השבוע הזה המשרד לשירותי דת סייע לנו לפתור את הבעיה בצורה מידית.  לגבי המכרז יש לנו בטירה באום אל פאחם בבאקה אל גרבייה בטייבה בטמרה וברהט. להערכתי אפשר כבר בימים הקרובים להשתמש במתקני טהרה. ככל שירצו גופים נוספים להצטרף נוכל לשתף פעולה".

ח"כ משה אבוטבול אמר:

"חשוב לדעת שקדושת גוף האדם גם לאחר פטירתו יש לזה ערך גם ביהדות. וגם כשהיה חילול בית הכנסת המוסלמי אנחנו חברי הכנסת החרדים נזעקנו מזה. אנחנו חושבים שזה צודק ומוצדק וגם בנושא הזה כולנו ביחד".

יו"ר הועדה ח"כ יפעת שאשא ביטון (הליכוד) סיכמה את הדיון ואמרה:

"מאוד חשוב שהמידע הזה יפורסם ויונגש. יישר כח על העבודה בשבוע האחרון".