חוק צהר, הפותח את אזורי הרישום לנישואים בכל הארץ – אושר סופית בכנסת

מתוך כתבה באתר mako-

"מליאת הכנסת אישרה הערב (ב') בקריאה שנייה ושלישית את החוק לפתיחת אזורי הרישום לנישואים, "חוק צהר", שיאפשר את פעילות רבני הארגון ויקל על זוגות המבקשים להינשא.
על פי החוק, שקידמו חברי הכנסת פאינה קירשנבאום ודוד רותם מהליכוד ביתנו ואיתן כבל מהעבודה, כל זוג יוכל להירשם כנשוי בכל מועצה דתית שירצה בישראל, ללא תלות באזור מגורים. החוק עבר ברוב של 57 תומכים מול 14 מתנגדים ונמנע אחד.

"החוק יאפשר לזוגות לבחור היכן להירשם לנישואים ויגרום לרשמי הנישואים לתת שירות טוב יותר לזוגות", אמרו בארגון רבני צהר. "מדובר בלא פחות ממהפכה בהליך הרישום לנישואים במדינת ישראל". בארגון ציינו גם כי גרים רבים שלא הוכרו כיהודים על ידי חלק מרבני הערים יוכלו כעת להינשא בערים אחרות…"

מתוך עמוד הפייסבוק של ח"כ כבל-

"הערב עבר בכנסת חוק שהוא לא פחות ממהפכה בתחום יחסי דת-מדינה.

בכנסת הקודמת יזמתי עם חברי כנסת נוספים את חוק פתיחת אזורי רישום לנישואים. על פי החוק יוכל כל זוג שחפץ להינשא לבחור את הרב המתאים לו אצלו יוכל לעבור את התהליך.
מאז שהתחלנו את המאבק הארוך על החוק נותרתי הח"כ היחיד שחתום עליו, וזו זכות גדולה. הערב הכנסת אישרה אותו סופית.
החוק הזה יביא למהפכה תפיסתית בכל הנוגע למתן שרותי דת במדינת ישראל. המהפכה הזאת תנגיש את היהדות אל ציבורים שהלכו והתרחקו ממנה בגלל הקיבעון והנוקשות שאחזו בה בחסות הרבנות. חתונה היא תהליך מאוד אינטימי וראוי שכל זוג יבחר את הרב איתו הוא מעוניין לעבור אותו…"

מתוך עמוד הפייסבוק של שר הדתות נפתלי בנט- 

"הבטחנו – קיימנו: המהפכה בשרותי הדת יצאה לדרך! 
כל הכבוד לסגן המדהים שלי, ח״כ הרב אלי בן דהאן.
הכנסת אישרה כעת בקריאה שניה ושלישית את המהפכה שהבטחנו בשרותי הדת: "בחר לך רב" – פתיחת אזורי הרישום לנישואין.
הדבר יסייע בעד כל זוג מ- 35,000 הזוגות שנישאים במדינת ישראל מדי שנה, ובמסגרת המהפכה יוכל כל זוג לבחור את המקום שבו יוכל להירשם לנישואין.
כמו בתחרות בכל תחום אחר – יתבטל קהל הלקוחות ה"שבוי" שהיה קיים עד היום ברישום לנישואין, כאשר היתה חובה להירשם אך ורק בעיר המגורים של החתן או הכלה.

התחרות תביא לשיפור בשרות: לשכת רישום נישואין שלא תתייעל ותספק לאזרח את השירות המיטבי ביותר ומאיר פנים, לא תישאר ב"שוק" לשכות הרבנות.."

לקריאת הידיעה המלאה בעמוד הפייסבוק של ח"כ כבל לחצ/י כאן

לקריאת הידיעה המלאה בעמוד הפייסבוק של השר בנט לחצ/י כאן