חוק עמאר אושר בוועדת שרים לענייני חקיקה

היום אישרה וועדת שרים לענייני חקיקה את חוק עמאר. על פי חוק הרבנות הראשית, כהונה של רב ראשי קצובה לעשר שנים. חוק זה מאפשר לרב ראשי לכהן, להציג את מועמדתו לכהונה נוספת הסמוכה לכהונתו. דהיינו, שתי קדנציות אחת אחרי השנייה. 

מתוך הכתבה בnrg:

"חוק עמר אושר לפני זמן קצר בוועדת השרים לענייני חקיקה. בהצבעה של חברי הוועדה תמכו כל השרים בהצעת החוק, למעט השרה ציפי לבני שהתנגדה והשר שי פירון שנמנע.מסיעת הבית היהודי נמסר כי ההחלטה לתמוך בהצעת החוק התקבלה לאחר שהושגה הסכמה מול הרב שלמה עמר כי תמורת תמיכה בחוק הוא יתמוך בכל מועמד של הבית היהודי לתפקיד הרב הראשי האשכנזי.

כזכור, מדובר בדיל בין ש"ס לבית היהודי במסגרתו יעברו שני חוקים בכנסת, לפיהם יוכל הרב הראשי הספרדי להתמודד לכהונה שנייה, בניגוד לחוק הקיים כיום. מנגד, יעבור חוק נוסף המתיר לרבנים מעל גיל 70 להתמודד, וכך יוכל נציג הציונות הדתית, הרב אריאל, להתמודד לתפקיד הרב הראשי לישראל."

לכתבה המלאה בnrg לחצ/י כאן

מתוך נייר העמדה של השדולה הפלורליסטית בנוגע לחוק עמאר:

"הצעת התיקון לחוק תאפשר מצב בו רב ראשי מכהן למעשה 20 שנים רצופות. מדובר ב- 20 שנים של קיבעון מחשבתי, 20 שנים ללא רענון, שינוי והתחדשות. ומדובר בארגון מורכב. מוסד הרבנות הראשית ומערכת בתי הדין הרבניים הכרוכה בו נוגעים בחייהם של מיליוני היהודים בישראל המחויבים על פי חוק לקבל שירותי דת שונים מהרבנות הראשית – נישואים, גירושים, גיור, כשרות וכיו"ב…"

לקריאת נייר העמדה המלא לחצ/י כאן