חוק הכשרות של ש"ס מעורר סערה בקואליציה, ח"כ רחל עזריה: "החוק קיצוני ודרקוני"

הבוקר (26/6/15) פורסם באתר NRG  כי ש"ס החליטה לקדם הצעת חוק, שתוגש ע"י ח"כ יואב בן-צור, לפיה אך ורק הרבנות הראשית רשאית לאשר כשרות למוסדות שונים וכל יוזמה פרטית – תיאסר ותחשב עבירה פלילית.  הצעת החוק הוגשה ללא תיאום עם הקואליציה,והדבר עורר סערה בקרב מפלגת "כולנו".

הצעת החוק מבקשת לקבוע גורם אחד בלבד  שיכול לאשר כשרות -הרבנות הראשית.
משמעותה של הצעה זו היא ביטול כל יוזמה פרטית של אישור כשרות לבית עסק. בית עסק שירמוז בצורה מסוימת כי הוא אכן שומר כשרות אך לא קיבל אישור כזה מהרבנות הראשית, יחשב כמי שביצע עבירה פלילית – אפילו אם הוא שומר דיני כשרות למהדרין. 
שני ח"כ ממפלגת "כולנו" – יו"ר הסיעה, ח"כ רועי פולקמן, וח"כ רחל עזריה – הממונה על נושא דת ומדינה מטעם הסיעה, התרעמו על הצעת החוק ובעיקר על הגשתה ללא תיאום עם הקואליציה. ח"כ פולקמן אמר כי "אנחנו לא חותמת בנושאי דת ומדינה, וללא תיאום והסכמה לא נאפשר להעביר את חוק הכשרות. אם אתם רוצים להגיע לנקודת קיצון, זה יתפרק מהר מאוד"
אילו ח"כ רחל עזריה הוסיפה כי "החוק הזה הוא חוק דרקוני ומאוד קיצוני".
חברי מפלגת "כולנו" פנו למפלגת "הבית היהודי" בנושא, וכעת הם מנסים למצוא פשרה שתענה גם על רצונם של בוחריה, שלא מזדהים עם הצעת חוק זו.
כעת ש"ס לא מוכנה להקשיב לאף הצעת פשרה ואף מאיימת באי-כניסה להצבעות החשובות לקואליציה,ומנגד "כולנו" שוקלת להגיש ערר במידה והצעת החוק תעלה להצבעה ביום ראשון הקרוב.

לידיעה המלאה מאתר NRG לחצ/י כאן
לצפייה בהצעת החוק המלאה, לחצ/י כאן