חה"כ רזבוזוב מקריא עדות של אזרחים שאינם מוגדרים כיהודים עפ"י ההלכה ואינם יכולים להתחתן במדינת ישראל.

ביום שלישי ה- 5.12.2017 במסגרת נאומים בני דקה, הקריא ח"כ יואל רזבוזוב (יש עתיד) את העדות הראשונה במסגרת הפרויקט של תנועת ישראל חופשית עם ח"כים, במסגרתו ח"כים מקריאים עדויות של אזרחים שאינם מוגדרים כיהודים על פי ההלכה ואינם יכולים להתחתן במדינה.

אנו, קבוצת ח"כים יחד נקריא עדויות של אזרחים שאינם מוגדרים כיהודים על פי ההלכה ואינם יכולים להתחתן במדינה. כמוהם ישנם מאות אלפים אשר נשללת מהם הזכות הבסיסית הזאת.

זהו סיפורו של אלכס, ישראלי שמדינת ישראל מנעה ממנו להתחתן בארצו: שמי אלכס מויסיינקו, בן 30, נשוי ואב לילד. בגיל שמונה עלינו מבלרוס. בישראל התחנכתי כחילוני על טהרת המסורת היהודית. למדתי שחשוב לתרום למדינה כאזרח עובד, משלם מיסים, וביצעתי שירות משמעותי כקצין קרבי בצה"ל במשך תשע שנים. תשע שנים קצין קרבי בצה"ל.

 מבחינת חוק השבות אני מספיק יהודי כדי למלא את חובותיי כאזרח, אבל מבחינת מוסדות הדת אינני יהודי על מנת לקבל זכויות בסיסיות בארצי. זוגתי ואני התחתנו בפראג. הקמנו בית ומשפחה בישראל המושתתים על אהבת הארץ והמסורת היהודית. האיסור על חתונה בארץ לא ימנע מזוגות להתחתן, רק התהליך יהיה כרוך בתשלום למדינה זרה – והדבר מעורר אנטגוניזם כלפי מוסדות הדת בישראל ומלבה את השיח המפלג בתוכנו. אנו, דור שני לעולים מברית המועצות, הפסקנו לשתוק. נתבע את זכויותינו למען עתיד צודק ועבור ילדינו. אנחנו כאן כדי להישאר. אין בכוונתנו לשמש סוג א' בחובות וסוג ב' בזכויות.