חה"כ יעקב אשר במליאה: "אנחנו לא נלחמים בשבילנו לא בשביל הציבור החרדי, זו לא מלחמה חרדית זו מלחמה יהודית"

ביום ב', 06 לדצמבר 2021, ב' בטבת תשפ"ב התכנסה מליאת הכנסת לדון בהצעת אי האמון בממשלה: "ממשלה הנלחמת באזרחיה החלשים איננה ראויה לאמון". חברי הכנסת מהסיעות החרדיות בנאומיהם הביעו ביקורת כנגד מדיניות שהממשלה הנוכחית מקדמת בתחום הדת והמדינה.

חה"כ יואב בן צור (ש"ס):

"איך אפשר להגיד מכבים שמה שהממשלה הזו עושה זה בדיוק מעשה המתייוונים. ניסיון להצר צעדים בגיור, בכשרות, בשבת, הרי על זה בדיוק נלחמו המכבים. הנזק שהכנסתם את הרפורמים הפורמים את העם מבפנים יהיה קשה לתקן. הרי את הפגיעה החמורה שלכם בסטטוס קוו עוד נעמול קשות למחוק את מה שאתם עושים. אני מתפלל היום כי בעזרת השם שמירת השבת תחוזק פה בארץ. לא יאפשרו לפרוץ את חומת השבת הציבורית בפתיחת תחבורה ציבורית, לא יאפשרו לשנות מתווים המצויים לנו מדורי דורות אני קורא לכולם להתעשת לפני שהעם הזה יהיה מפורד ומחולק ויצטרכו להקים ספרי יוחסין ולא ידעו אדם שרוצה להתחתן עם רעיהו אם באמת הוא מתחתן עם יהודי או עם גוי."

עימות החל במליאה כאשר חה"כ יעקב אשר (יהדות התורה) אמר:

"אנחנו נלחמים עבור רוב הציבור היהודי, הלוואי ונלמד מהציבור המוסלמי איך הם שומרים על המסורת שלהם. רוב יהודי שקט דומם שמקפידים על המסורת הם רואים לנגד עיניהם את הסבא שלהם והסבתא שלהם הם יכולים להיות מודאגים מה יקרה לילדים שלהם, הם יכולים להיות מודאגים כי הם רוצים לאכול כשר והייתה להם רבנות ראשית ממלכתית שגם בזה רוצים לפגוע. אנחנו לא נלחמים בשבילנו לא בשביל הציבור החרדי, זו לא מלחמה חרדית זו מלחמה יהודית."

חה"כ יוראי להב הרצנו (יש עתיד) השיב לדבריו:

"לא זה לא, ויש גם שפה הוא לא יקרא לח"כ אחר לשתוק, יש קריאות ביניים. "

חה"כ יעקב אשר: "אתה יכול להיות בפרלמנט אחר לא פה, משהו באירופה כמו כל העמים."

חה"כ אוריאל בוסו (ש"ס) התייחס לרפורמה בגיור שמובילה ההמשלה:

"השר להרס שירותי הדת במדינת ישראל השר כהנא שאמון על הדת במדינת ישראל, אני רק יאמר לכם סתם כרעיון מהרגע שהוא נכנס הוא קורא לרבנות הראשית מונופול וגורם לה דה לגיטימציה. תארו לכם כמו שיגיע שר פנים חדש ויגיד שהשלטון המקומי הוא מונופול וצריך להפסיק עם המונופול הזה ולקחת את הסמכות מראשי הערים. את הרבנות הראשית לא אנחנו הקמנו היא קיימת 100 שנים ובטח הרבה לפני קום המדינה ובידי ראשי הציונות הדתית. התבשרנו היום על חוק הגיור שמובילים לא המפלגות הדתיות אותם מובילי הכיפות שנמצאים כאן שמתדהרים בהם, מפלגת ישראל ביתנו שרוצים לאזרח את כל מדינת ישראל יהודים ושאינם יהודים."

חה"כ מיכאל מלכיאלי (ש"ס) הוסיף:

"הממשלה מביאה בתחרות ביניהם מי מצליח להביא חוק יותר מעניין, יותר מקל ויותר גיור סיטונאי. והינה אנחנו שומעים מוועדת שרים דבר גאוני כל ראשי הישיבות בציונות הדתי יוכלו לגייר ראשי ישיבות חרדים אין להם סמכות לגייר. אני שואל את עצמי מה מבינים אותם "גאונים" שנמצאים בוועדת שרים שיודעים להבחין בין ראשי ישיבות. ראשי הישיבות החרדים לא מסוגלים לגייר? וראשי הישיבות מהציונות הדתית יש להם את הכישרון את הידע ואת המסוגלות כן לגייר. אנחנו אומרים לא רוצים אף אחד מהם! יש מערך גיור ממלכתי אחד שצריך לתת לו את הכוח ואת הסמכות."