חברת הכנסת עליזה לביא על ההפגנות נגד חברי הכנסת החרדים בעקבות אישור תקנות הפטור משירות ביטחון: "ההפגנות הקשות האלה – אף אחד לא חסין מפניהן, גבר, אישה, חילוני, דתי, ערבי, יהודי"

במסגרת הדיון במליאת הכנסת היום (ד') שהוקדש לנאומים בני דקה של חברי הכנסת, התבטאה ח"כ עליזה לביא (יש עתיד) בנוגע לתקנות הפטור משירות ביטחון, שאושרו הבוקר בוועדה המשותפת לוועדת החוץ והביטחון ולוועדת החוקה, חוק ומשפט. 

ח"כ עליזה לביא בנאום בן דקה על ההפגנות נגד חברי הכנסת החרדים בוועדת חוץ וביטחון בעקבות אישור תקנות הנוהל למתן פטור משירות בצה"ל על רקע דתי:

"תודה, אדוני היושב-ראש. חברותיי וחבריי חברי הכנסת, היום חברים שלנו לא יכלו לצאת מביתם בעקבות הפגנות קשות של הפלג הקיצוני, שהיו ליד הבתים שלהם. ראינו, כולנו, את התמונות הקשות של הליווי שלהם. ההפגנות הקשות האלה – אף אחד לא חסין מפניהן, גבר, אישה, חילוני, דתי, ערבי, יהודי. אנחנו רואים כאן את האלימות הקשה הזו וחייבים שמשטרת ישראל תשים סוף לעניין.

 ועל מה היו המהומות הפעם נגד חברי הכנסת החרדים? על הדיון שהתקיים היום בוועדת החוץ והביטחון, ובו אושרו התקנות על העניין של פטור לבנות, איך זה נעשה ומי יכול לבוא ולבדוק את העניין הזה.  שש שנים מיותרות נדחו ההחלטות וההצבעה על התקנות של החוק החשוב הזה.

אני רוצה לברך את יו"ר ועדת החוץ והביטחון ואת החברים, שסיימו את הסאגה הזו, שהפכה, לצערי הרב, להיות פוליטית. נשים שמבקשות לא לשרת בצבא ולהצהיר צריכות להצהיר על הדתיות שלהן ועל האמונה שלהן. אסור שההצהרה הזאת תהיה דרך ופתח להשתמטות. תודה, אדוני."