חברת הכנסת זהבה גלאון מגיבה ל"מהפכת הכשרות" המתוכננת במשרד לשירותי דת

"בהמשך להקמת "משטרת הכשרות" בחודש שעבר, הקאובוי הנועז נפתלי בנט ממשיך במלחמת הצדק שלו למען הכשרות, או לפחות למען הזרמת כספים וג'ובים נוספים למוסד הרבנות המושחת – הפעם באמצעות רפורמה שתכלול סימון של דרגות הכשרות במגני דוד – אחד לכשר, שניים לכשר מהדרין ושלושה לכשר למהדרין שבמהדרין, והעסקת משגיחי הכשרות על-ידי חברה כלכלית שתגביר את עצמאותם מול בעלי העסקים העומדים להשגחה.

כרגיל, מתוך רצון בלתי נדלה לפנק את הציבור הישראלי, הבין השר בנט שכל התחינות והבקשות לשינויים מרחיקי לכת ברבנות, לביטול המונופול שלה על הדת והכשרות ולסיום הגזל שהיא מבצעת בעשרות אלפי עסקים קטנים בישראל הם בעצם הדרך שלנו, הציבור הישראלי, לבקש ממנו לעשות את ההפך הגמור.

במקום להביא לשינוי אמיתי, הרפורמה של השר בנט תחזק את השליטה של הרבנות במוסד הכשרות ותקשה עוד יותר על עסקים ישראליים לסגור את החודש. הרפורמה גם תביא להקמת חברה כלכלית חדשה שתהיה אחראית על תשלום לכל משגיחי הכשרות ומניסיון העבר עם מנגנוני הרבנות – אני כבר מציעה להמתין לדו״ח מבקר המדינה הראשון בעניינה.

על דבר אחד אני מסכימה עם השר בנט – צריך רפורמה בשירותי הדת בישראל. אבל במקום לקדם את מנגנוני הכשרות האלטרנטיביים, במקום להפסיק להכריח מסעדנים ומסעדניות לקנות ירקות ממגדלים מסוימים שגובים מהם מחירים מופקעים שמגולגלים ישירות לצרכן, במקום ליצור סטנדרט כשרות אחיד שמקובל על חלקים נרחבים בציבור הישראלי – במקום כל אלה – בחר השר בנט ברפורמה שאין בה שום בשורה, מלבד העברת כספי ציבור נוספים לשירותה של הרבנות הראשית."

להצעת החוק הממשלתיתי של סגן השר לשירותי דת אלי בן-דהן – "משטרת הכשרות" – לחצו כאן

לדברים המלאים בעמוד הפייסבוק של חברת הכנסת זהבה גלאון – לחצו כאן