חברי מפלגת האיחוד הלאומי בחרו את ח"כ בצלאל סמוטריץ' לתפקיד היושב ראש. ח"כ בצלאל סמוטריץ':"יהיה סדר יום ברור ואג'נדה בחיבור החשוב בין דת ומדינה ולבנט לא היה וכנראה גם לא יהיה

אתמול, שני 14.1.2019 מאה עשרים ותשעה חברי מפלגת האיחוד הלאומי בחרו את ח"כ בצלאל סמוטריץ' לתפקיד היושב ראש שיוביל את המפלגה בבחירות הבאות לכנסת.

ח"כ בצלאל סמוטריץ', מחליף את מי שהנהיג את המפלגה בשתי הקדנציות האחרונות, השר אורי אריאל.

השר אורי אריאל זכה ב-40 קולות, בעוד ח"כ בצלאל סמוטריץ' גרף 83 קולות של חברי המרכז. בהצבעה השתתפו 123 מתוך 129 חברי המרכז.

למקום השני נבחר מזכ"ל המפלגה אופיר סופר, אל המקום השלישי הגיעה ח"כ לשעבר אורית סטרוק. הפעיל יוסי כהן נבחר למקום הרביעי והרב עמיחי אליהו למקום החמישי.

 

ח"כ בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי): "בני ובנות הציונות הדתית – בפריפריה ובהתיישבות, בערים בקיבוצים ובמושבים – מובילים את מדינת ישראל בכל תחומי החיים. יש מי שמנסים בתקופה האחרונה לגמד אותנו וטוענים שהציונות הדתית סיימה את דרכה. שהיא איבדה את יכולת ההשפעה שלה. שכדי להנהיג ולהשפיע צריך לעזוב אותה. הערב, כאן בירושלים, אנו אומרים בקול צלול: הציונות הדתית היא התנועה המשפיעה ביותר במדינת ישראל והיא ממשיכה ותמשיך בכך במלא המרץ. בתורה, בחינוך, בהתיישבות, בגרעינים, בצבא, בכלכלה, בתקשורת, וכן, גם בפוליטיקה. בשביל זה היא צריכה בית – והיום אנחנו מתחברים מחדש לבית הזה."

 

הבוקר, התראיין ח"כ בצלאל סמוטריץ' לתכניתם של קלמן ליבסקינד ואסף ליברמן ברשת כאן ב', ואמר:

"המשימה הראשונה היא לאחד את הציונות הדתית ולהמשיך להיות גורם פוליטי מרכזי. באופן טבעי המהלך המתבקש הוא להיות יו"ר הבית היהודי אך בכוונתי למקסם את הכוח הפוליטי ולשים בצד את האינטרס האישי. אני חושב שהמכנה המשותף גובר על פני הקונפליקטים וכמו שאני ראיתי את עצמי מובל על ידי נפתלי בנט, ייתכן והבית היהודי יובל על ידי. בגישה שלי אפשר וצריך להיפתח לכל לחלקים במדינה. ההבדל בינינו לבין בנט ושקד הוא בסוגיות דת ומדינה. נפתלי בנט החליט שהוא תומך בהצהרת גביזון ומידן. נפתלי בגלגולו הנוכחי בוודאי היה מצביע  נגד חוק המרכולים ואני הייתי מצביע בעד ואני חושב שהוא חוק חשוב וטוב. בקדנציה האחרונה לבית היהודי כמפלגה ציונית דתית לא היה אג'נדה, לא היה כמעט עיסוק בתחום הזהות הדתית במדינה והשארנו הכל לחרדים. בסוף לנו יהיה סדר יום ברור ואג'נדה בחיבור החשוב בין דת ומדינה ולבנט לא היה וכנראה גם לא יהיה, הוא ינסה לברוח מזה. אני אומר שבמדינה יהודית השבת היא ערך יסוד יהודי ואוניברסאלי, יש לי הרבה דברים להגיד בנושא הזה. אמרתי את הדברים בקדנציה האחרונה ואומר אותם שוב בהמשך. המחשבות שלי הן על תיק שירותי דת ותיק החינוך".

ח"כ סתיו שפיר (העבודה) בתגובה לדבריו: "האיש שעודד את נערי הגבעות לתקוף ולפגוע בשוטרים וחיילים, שהוביל את מצעד הבהמות נגד להט"בים, שטען שצריך להעביר הדתה בכל מערכת החינוך ולממן ילדים דתיים יותר מילדים חילונים- רוצה להשתלט על החינוך של הילדים שלכם. הורים יקרים – שימו לב מה יקרה אם ניתן להם לנצח".

לשמיעת הראיון המלא יש ללחוץ כאן