חברי וחברות הכנסת מגיבים/ות לטבילת המתגיירות במקווה בנוכחות רבנים, ח"כ מרב מיכאלי: "הממסד הדתי רומס נשים שכל רצונן להפוך להיהודיות"

את הדברים כתבה ח"כ מיכאלי בעמוד הפייסבוק שלה (27/11/14) בנוגע לטבילת המתייגרות במקווה שנערכת בנוכחות רבנים והוסיפה כי הדבר "אינו גיור אלא פורנוגרפיה". הסערה התעוררה בעקבות כתבה באתר ynet בה חשפה המתגיירת ג'ניפר את הקושי הנפשי אותו חוותה בעקבות אירוע זה. ח"כ דב ליפמן כתב בתגובה למאמר זה כי "ג'ניפר סליחה, אני מבקש להתנצל בפניך על מה שעברת בזמן תהליך הגיור שלך", וח"כ עליזה לביא כתבה בתגובה כי "אם אנחנו לא נוביל שינוי – הרבה לא ישתנה"

להלן עיקרי תגובות חברי הכנסת:


ח"כ מרב מיכאלי:

"מסתבר שיש דיינים שמנצלים את רצונן של נשים להתגייר כדי להפוך אותן לחשפניות או שחקניות פורנו. התופעה שבה דיינים נכנסים למקווה כשהנשים ערומות וצופים בהן טובלות בבגדים שמתרוממים והופכים שקופים חייבת להפסק לאלתר.

הממסד הדתי, שמכריח נשים לכסות כל חלקת עור ושיער בשם הצניעות ולמען הסר ספק פיתוי, מאפשר לדיינים לייצר לעצמם פיתוי פרטי כשהוא רומס נשים שכל רצונן להפוך ליהודיות"

לסטטוס המלא בעמוד הפייסבוק של ח"כ מרב מיכאלי, לחצ/י כאן

ח"כ דב ליפמן:

"כרב אני מצהיר – לא ייתכן שהיהדות שכל כך מקפידה על צניעות תעמיד אישה בפני מעמד כל כך לא צנוע

אני מודה לך על שאזרת את האומץ לחשוף את סיפורך ורוצה שתדעי שכבר הגשתי הצעה דחופה לסדר למליאת הכנסת"

לסטטוס המלא בעמוד הפייסבוק של ח"כ דב ליפמן, לחצ/י כאן

 ח"כ עליזה לביא:

"טבילת גרות בנוכחות דיינים פגשתי כשליוויתי את הגיורת הראשונה שאמצנו אל ביתנו לפני מספר שנים. הזעזוע וההלם הביאו אותי לכנס מפגש נשים ובו הבנו שאם אנחנו לא נוביל שינוי – הרבה לא ישתנה. היו אתנו מורות הלכה, דיינים, מנהלת הגיור, פעילות חברתיות ונשים יקרות שהנושא מוכר להן עד כאב. מאותו לילה ירושלמי נולדה היוזמה לשינוי ולליווי גרות."

לסטטוס המלא בעמוד הפייסבוק של ח"כ עליזה לביא לחצ/י כאן

לכתבה מאתר ynet על טבילת המתגיירות לחצ/י כאן