חברות הכנסת: הצעת החוק לשיוויון בנטל פוגעת בכבודן ושילובן של נשים בצה"ל

מתוך הכתבה באתר nrg-
"סערה רודפת סערה בוועדה לשוויון בנטל בכנסת. לאחר הוויכוח בין הבית היהודי ויש עתיד על גיל גיוס החרדים, עכשיו מגיע עימות שונה לחלוטין – שאלת הפגיעה במעמד האישה בצבא. הבוקר צפויה הוועדה לדון בסעיפים העוסקים בשמירת מעמד האישה בצה"ל, כשבקרב חברות הכנסת מתגבשת התנגדות נחרצת לקו אותו מובילה הוועדה. החשש העיקרי שלהן הוא ששילוב החרדים יגרום לסגירה של מסלולי שירות איכותיים שכיום פתוחים בפני נשים, אלא אם כן החוק החדש ימנע מראש ובאופן מפורש אפשרות מעין זו.."

לקריאת הכתבה המלאה באתר nrg לחצ/י כאן

תגובתה של השרה לימור לבנת-

"הסעיף לשמירה על כבודן, מעמדן ושילובן של הנשים הוכנס עפ״י בקשתי לחוק השיוויון בנטל בדיוני ועדת פרי, לשם צורפתי לאחר שהתברר שאין בוועדה אף שרה.
אני מאמינה, שרוב היושבים כאן מגוייסים לרעיון של שיוויון בנטל אבל יש יעד נוסף וחשוב לא פחות והוא שמירה על כבודן, מעמדן ושילובן של נשים בצה״ל.
אנחנו נאבקות שנים רבות, כדי להשיג לא רק את השילוב הראוי, אלא גם על כבודן של נשים בצה״ל.
אני מכבדת את הצורך לאפשר לחיילים דתיים וחרדים לחיות עפ״י אמונתם, אני לא מפקפקת בזה. אולם אופי הצבא יילך וישתנה ומלבד חוק כבוד האדם וחירותו ועל אף חוק זה, אנחנו חייבים בחוק שיוויון בנטל אמירה קונקרטית שתתייחס לכבודן ושילובן של נשים, אותה גם אישרה ועדת פרי.
אסור להעמיד את הצבא במקום הזה. לאנשי הצבא יש מספיק עבודה ולא צריך להכביד עליהם גם עם העיסוק הזה. ההחלטה במקרה זה צריכה להיות בידי המחוקק. אי אפשר להסתתר מאחורי הקוד האתי או כבוד האדם וחירותו.
זו הכרעה מוסרית, ערכית של מי שרואה את ההתנגשות, שעלולה לבוא עלינו בין ערכים חשובים מאין כמותם.
אל תתייחסו לסוגיה כאל מאבק של המצ׳ואיזם מול נשים. תסתכלו על זה בעיניים פקוחות כבעייה שמתעוררת כבר היום.
נלחמנו שנים רבות, השגנו הישגים, אסור לנו ללכת לאחור."

לצפייה בידיעה המלאה בעמוד הפייסבוק של השרה לבנת לחצ/י כאן

תגובתה של ח"כ עליזה לביא-

"כעת בדיון וועדה לשיוויון בנטל – לא ניתן לגיוס החרדים לפגוע בנשים. התוספת שהתעקשנו לכלול בוועדת פרי לחוק שירות הביטחון כי, "לא ייפגע כבודה, מעמדה ושילובה של אשה בשירות ביטחון בשל שירותם של תלמידי ישיבות…" חייבת להישאר בחוק. ואסור שוועדת שקד תבטל זאת.
אני מברכת על גיוס החרדים אך יש להבטיח בחוק שלא תהיה פגיעה בנשים."

לצפייה בידיעה המלאה בעמוד הפייסבוק של ח"כ לביא לחצ/י כאן